Bazylika archikatedralna
2016-10-11

Msza inaugurująca nowy rok akademicki

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki zaprasza członków Senatu, nauczycieli akademickich, pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki.
2015-12-11

Program "Atom dla Nauki"

Kampania "Świadomie o atomie" to ogólnopolska akcja przybliżająca tematykę energetyki jądrowej. Jednym z jej elementów jest program "Atom dla Nauki", w ramach którego Politechnika Łódzka nawiązała współpracę z PGE EJ 1. Istotnym elementem akcji promocyjno-informacyjnej było przygotowanie przez Centrum Multimedialne PŁ cyklu sześciu materiałów audiowizualnych, w których w przystępny sposób przedstawione zostały najważniejsze aspekty funkcjonowania elektrowni jądrowych; od podstawowych zasad działania, po kwestie ekologiczne, gospodarcze i sprawy dotyczące bezpieczeństwa.
2015-07-03

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna pomaga studentom PŁ

PGE GiEK  od  wielu lat  wspiera  studentów i doktorantów PŁ  m.in.: poprzez przyznawanie stypendiów naukowych Pro-Energia dla szczególnie uzdolnionych absolwentów  PŁ oraz dofinansowywanie przedsięwzięć studenckich  kół naukowych. 23 czerwca w Sali Konferencyjnej  PŁ odbyła się Sprawozdawcza Sesja Naukowa Studentów. Zaprezentowano na niej  rezultaty projektów kół naukowych, które uzyskały dofinansowanie od  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z siedzibą w Bełchatowie w ramach Konkursu Rady Kół Naukowych Samorządu Studenckiego PŁ.
2015-04-21

Pielgrzymka Akademicka

W dniach od 24 do 26 kwietnia odbędzie  się 79. Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę. W załączeniu program Pielgrzymki.
2015-02-23

Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza

Archidiecezjalny Duszpasterz Pracowników Nauki -  ks. dr Janusz Lewandowicz zaprasza  na  spotkanie 24 lutego (wtorek).   W programie zaplanowano o godz.  19.00  Mszę Świętą, ok. 19.45 – konferencję „Słowo Boże w świecie”.  Będzie to wprowadzenie do cyklu konferencji poświęconych Słowu Bożemu,  które są   przygotowaniem do planowanej we wrześniu pielgrzymki do Ziemi Świętej.  Duszpasterstwo Akademickie „Piątka”  mieści się  na ul. ks. I. Skorupki 5 .
2015-01-28

Opodatkowanie wyjazdów z Erasmusa+

Odpowiedź Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na pismo prof. Wiesława Banysia,  przewodniczącego KRASP, w sprawie zwolnienia z opodatkowania wyjazdów kadry akademickiej w ramach programu Erasmus+ ( w załączniku).