PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna pomaga studentom PŁ

PGE GiEK  od  wielu lat  wspiera  studentów i doktorantów PŁ  m.in.: poprzez przyznawanie stypendiów naukowych Pro-Energia dla szczególnie uzdolnionych absolwentów  PŁ oraz dofinansowywanie przedsięwzięć studenckich  kół naukowych. 23 czerwca w Sali Konferencyjnej  PŁ odbyła się Sprawozdawcza Sesja Naukowa Studentów. Zaprezentowano na niej  rezultaty projektów kół naukowych, które uzyskały dofinansowanie od  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z siedzibą w Bełchatowie w ramach Konkursu Rady Kół Naukowych Samorządu Studenckiego PŁ.

Na sesji przedstawiono m.in. projekty: Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej przy Wydziale Mechanicznym  "Poszukiwanie nowych materiałów termoelektrycznych metodą CHTS" oraz Koła Naukowego Studentów Wydziału Chemicznego PŁ TROTYL "Identyfikacja zanieczyszczeń w odpadach paleniskowych i badanie możliwości ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko".

Data dodania:2015-07-03
Małgorzata Trocha