Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp

Fb

UDANY START LEKKOATLETÓW PŁ W AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH POLSKI

W dniach 14-16.09.2020r na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział 70 uczelni z całego kraju. Duży sukces odnieśli nasi studenci.

Drużyna mężczyzn wywalczyła brązowy medal w punktacji generalnej i typach uczelni technicznych (UTE) zdobywając 861 pkt., ulegając jedynie Politechnice Gdańskiej (1066 pkt.) oraz Politechnice Krakowskiej (878,5 pkt.). Drużyna kobiet zdobyła złoty medal w rywalizacji UTE – 626,5pkt., plasując się na IV miejscu w punktacji generalnej (zwyciężył Uniwersytet Warszawski). Łącznie zdobyliśmy 29 medali, 8 w punktacji generalnej i 21 w typie uczelni technicznych.

W pkt. generalnej medale zdobyli:

Złote

Mateusz Rzeźniczak – 400m 46.86 + brązowy na 200m – 21,45 w typie UTE

4x400 - 3;15,12 (Mateusz Wójcik, Mateusz Rzeźniczak, Jędrzej Hasiura, Kajetan Duszyński)

Srebrne

Maksymilian Mużdżyński – skok o tyczce – 4.40 oraz w biegu na 110 mppł -15.88

Aleksandra Nowakowska - skok wzwyż - 174 cm + srebrny medal w trójskoku 12.08 w typie UTE

Kajetan Duszyński – 400m – 47.00

Brązowe medale

Mateusz Wójcik - 400m- 47.38 + 200m – 21.36

Paulina Szablewska – trójskok 12.48 + złoty w sztafecie 4 x 100 m , brązowy w skoku w dal – 5.46 w typie UTE

Wiktor Walęcki – 110 ppł- 16,24 + w trójskoku 14.39 w typie UTE

Poza wyżej wymienionymi medale w pkt. UTE zdobyli -

Złote - 4x400m - 4;16,15 (Barbara Berłowska, Joanna Kurkowska Anna Ławrenin, Paulina Szymczak)

4 x 100m – 52.12 ( Małgorzata Jakś, Martyna Fijałkowska, Paulina Szablewska ,Aleksandra Nowakowska)

Paulina Szymczak w biegu na 800m – 2.19,52 – srebrny ,1500m – 4.50.12 – brązowy

Anna Ławrenin – 800m – 2.25,28 - brązowy, Jędrzej Hasiura  - 800m -1.54,25  brązowy

Zdjęcia
Zwycięzcy w biegu na 400m od lewej: Kajetan Duszyński, Mateusz Rzeźniczak i Mateusz Wójcik