Data dodania 06.09.2022 - 10:31

Ruszył nabór wniosków o dodatkowe zapomogi dla studentów z Ukrainy w ramach projektu „Stypendia pomocowe NatWest- Perspektywy”.

Politechnika Łódzka uczestniczy w projekcie Stypendia Pomocowe NatWest-Perspektywy, którego celem jest wsparcie finansowe studentów, obywateli Ukrainy studiujących w polskich uczelniach. Organizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, a fundatorem firma NatWest.

Zgodnie z zasadami projektu Politechnika Łódzka uzyskała możliwość przyznania 30 obywatelom Ukrainy, studentom PŁ, jednorazowych świadczeń finansowych, zwanych dalej zapomogą w wysokości 1000 zł każde.

Zasady przyznawania ww. świadczeń:

1. Beneficjentem zapomogi może zostać student, obywatel Ukrainy, który przybył legalnie na terytorium Rzeczypospolitej w okresie od 24 lutego 2022 r. zgodnie z ustawą z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa i który w dniu otrzymania decyzji o przyznaniu świadczenia ma status studenta Politechniki Łódzkiej.
  2. W pierwszej kolejności zapomoga przyznawana jest studentom, o których mowa w pkt. 1 nn. Komunikatu, którzy w roku ak. 2021/22 nie otrzymali świadczenia w ramach projektu „Stypendia Pomocowe Amazon-Perspektywy”.
  3. W przypadku nie wykorzystania puli (30) świadczeń zapomogę może otrzymać student, o którym mowa w pkt 1, niewymieniony w pkt. 2 nn. Komunikatu.
  4. Świadczenie zostaje przyznane w formie zapomogi, o której mowa w art. 86 ust. 1 pkt. 3 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Świadczenie można uzyskać tylko jeden raz.
  5. Zapomoga w wysokości 1000 zł przyznana jest na wniosek studenta, przygotowany wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego komunikatu. Wnioski można składać osobiście w Sekcji Obsługi Świadczeń PŁ lub drogą pocztową (90-924 Łódź, ul. Żeromskiego 116, Budynek A33, klatka E, IV piętro) w terminie od 06.09.2022 r. do 04.10.2022 r. Wnioskujący może zostać wezwany do uzupełnienia wniosku lub złożenia we wskazanym terminie uzupełniających dokumentów bądź wyjaśnień. Niezłożenie w terminie kompletnego wniosku lub wymaganych dokumentów wyklucza możliwość przyznania świadczenia.
  6. O przyznaniu zapomogi decyduje kolejność złożenia kompletnego wniosku o przyznanie świadczenia. O kolejności wniosków decyduje data ich złożenia do Sekcji Obsługi Świadczeń, a w przypadku wniosków złożonych za pośrednictwem Poczty Polskiej data nadania w placówce pocztowej.
  7. Decyzję o przyznaniu zapomogi podejmuje Rektor Politechniki Łódzkiej.
  8. Świadczenie wypłacane jest jednorazowo na wskazane konto bankowe studenta.
  9. Decyzje w sprawach nieokreślonych w niniejszym Komunikacie podejmuje Rektor PŁ.