Data dodania 30.11.2021 - 12:39

Szanowni Państwo, pracownicy, studenci i doktoranci Politechniki Łódzkiej,
wielokrotnie przekazywałem Państwu moje życzenia i jednocześnie ukryte pragnienie, aby jak najszybciej wrócić do normalnej pracy, kontaktowego kształcenia i przynajmniej próbować zapomnieć o zagrożeniu koronawirusem. Niestety, obecna sytuacja nie daje możliwości spełnić tych życzeń w pełni. Wirus ciągle jest bardzo agresywny, mutuje i zabiera kolejne życia.

Pragnę przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi w kraju i na uczelni przepisami sanitarnymi ustanawiającymi określone ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu pandemii, w budynkach Politechniki Łódzkiej istnieje obowiązek stałego zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Ten obowiązek dotyczy zarówno pracowników Uczelni jak również wszystkich studentów i doktorantów.

Z przykrością odnotowuję, że w ostatnim czasie, pomimo poważnego pogorszenia sytuacji epidemicznej, obowiązek nie jest bezwzględnie przestrzegany przez wszystkich członków naszej społeczności akademickiej. Zwracam uwagę, że niewykonywanie tego obowiązku i nieprzestrzeganie zarządzeń jest naruszeniem Regulaminu Pracy PŁ i Regulaminu studiów w PŁ.

Jestem zdeterminowany, by utrzymać kontaktowy tryb realizacji kształcenia i badań naukowych jako najbardziej efektywny i naturalny sposób funkcjonowania uczelni. W związku z tym apeluję do Państwa o odpowiedzialne i racjonalne zachowania, by pracując na terenie Uczelni minimalizować zagrożenia i mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych członków naszej społeczności. Proszę wszystkich pracowników Politechniki Łódzkiej o to, by swoim zachowaniem i przestrzeganiem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego dawali dobry przykład współpracownikom, studentom i doktorantom oraz by aktywnie reagowali na przypadki łamania reguł, które stanowią o naszym wspólnym bezpieczeństwie.

Rekomenduję pracownikom i studentom naszej Uczelni poddanie się szczepieniu ochronnemu przeciwko COVID-19, a osobom zaszczepionym przyjęcie przypominającej dawki szczepionki. Przypominam, że szczepienia można wykonać w PoliClinic Centrum Medyczne Fundacji Politechniki Łódzkiej, mieszczącym się na terenie naszej Uczelni.

Jestem przekonany, że działając w duchu solidarnej współodpowiedzialności i zachowując bezpieczeństwo będziemy mogli kontynuować naszą pracę i naukę w optymalnym, bezpośrednim trybie na terenie uczelni.

Z życzeniami zdrowia,
prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik