Data dodania 12.01.2022 - 10:16
Kategorie aktualności

Blisko1500 miejsc i dwa nowe kierunki czekają na kandydatów na studia magisterskie w Politechnice Łódzkiej. Rekrutacja rusza 31 stycznia.

Image

W rekrutacji zimowej Politechnika Łódzka przygotowała bogatą ofertę kształcenia na 34 kierunkach, w tym sześciu prowadzonych w języku angielskim. 1475 miejsc czeka na kandydatów na studiach stacjonarnych. Aby zapoznać się z uczelnią zapraszamy na wirtualny spacer po pięknym 35 hektarowym kampusie, znajdującym się w centrum miasta. Podczas zwiedzania można zajrzeć do niektórych nowoczesnych budynków i laboratoriów.

W ofercie studiów magisterskich mamy kilka unikatowych w Polsce kierunków, które można studiować na drugim stopniu po polsku i angielsku tylko w Politechnice Łódzkiej. Są to: chemia w kryminalistyce; biogospodarka zrównoważona; automatyka i sterowanie robotów, włókiennictwo oraz inżynieria środowiska w budownictwie. Można też rozpocząć edukację na kierunkach: Energy Systems in the Built Environment; Human-Computer Interaction oraz Industrial Biotechnology. Uczelnia stale dostosowuje swoją ofertę kształcenia do potrzeb otoczenia. W tym roku PŁ uruchamia dwa nowe kierunki inżynierię produkcji na Wydziale Mechanicznym oraz sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki - informuje dr hab. Andrzej Romanowski, prof. w PŁ i prorektor ds. kształcenia.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe to kierunek prowadzony tylko w Politechnice Łódzkiej, na studiach magisterskich. To możliwość uzyskania kompetencji i wiedzy wystarczającej do samodzielnego tworzenia "inteligentnych" algorytmów, systemów maszyn i urządzeń. Student tego kierunku dowie się, jak tworzyć systemy potrafiące rozwiązywać skomplikowane problemy, wspomagające lub zastępujące człowieka w realizacji odpowiedzialnych zadań. Zdobędzie wiedzę, jak uczyć algorytmy i jak sprawić, by mogły one uczyć się same, jak rozwiązywać zadania w obiektywnie najlepszy możliwy sposób. Program kształcenia jest skonstruowany w sposób dający osobom chętnym możliwość semestralnego wyjazdu do uczelni zagranicznej.

Inżynieria produkcji to nowość na PŁ, która łączy wiedzę nie tylko z obszaru technik wytwarzania i organizacji produkcji, ale także z zakresu prawa czy ekonomii. W licznych laboratoriach i pracowniach PŁ studenci poznają zagadnienia dotyczące procesów produkcyjnych, które realizowane są w różnych dziedzinach przemysłu, przy wykorzystaniu najnowszych metod kształcenia opartych na krajowych i międzynarodowych wzorcach.

Rekrutacja na studia drugiego stopnia zakończy się 16 lutego (środa) o godz. 15.00. Na 18 lutego (piątek) przewidziane są rozmowy kwalifikacyjne. We wtorek, 22 lutego o godz. 14.00 zostaną ogłoszone wyniki postępowania kwalifikacyjnego na studia drugiego stopnia w Politechnice Łódzkiej.

Wszystkie informacje dotyczące oferty na studia drugiego stopnia znajdują się stronie rekrutacji PŁ.