Data dodania 28.04.2021 - 15:42

Rekrutacja na studia pierwszego stopnia w roku akademickim 2021/2022 na Politechnice Łódzkiej kończy się we wtorek, 13 lipca. Uczelnia przygotowała w sumie 5 560 miejsc na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Na studia pierwszego stopnia uczelnia planuje przyjąć 4 210 osób, pozostałe 1 350 miejsc to oferta dla kandydatów na magistrów PŁ. Na studiach stacjonarnych, na chętnych czeka 3 820 miejsc na studiach inżynierskich i licencjackich oraz 910 miejsc na studiach II stopnia. Dla osób, które chcą podjąć naukę w na studiach niestacjonarnych uczelnia ma 390 miejsc na studiach I stopnia i 440 miejsc na studiach II stopnia.

W zależności od stopnia i trybu kształcenia, na studiach pierwszego stopnia, przygotowano bardzo bogatą ofertę. Kandydaci mogą wybierać spośród 53 kierunków na studiach stacjonarnych i 9 na studiach niestacjonarnych. Na poziomie studiów drugiego stopnia oferujemy 25 kierunków na studiach stacjonarnych i 8 na niestacjonarnych.

Sprawdziany uzdolnień praktycznych na na kierunki: inżynieria wzornictwa przemysłowego i wzornictwo oraz na kierunek architektura odbędą się 15 i 16 lipca. Wyniki pierwszego etapu rekrutacji poznamy 23 lipca.

Rekrutacja na studia drugiego stopnia również rozpoczęła się 18 czerwca. Dokumenty  będą przyjmowane do 16 września. Na 20 i 21 września zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne. Ogłoszenie wyników nastąpi 24 września.

Szczegółowe informacje na stronie rekrutacji.