Współpraca z partnerami naukowymi:

 • krajowymi 

Wydział FTIMS: 

 • Umowa o współpracy z Instytutem Matematycznym PAN 08.04.2019.
 • Umowa o współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie 31.08.2018.

Instytut Fizyki: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Instytut Informatyki: Akademia Muzyczna w Łodzi, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, Politechnika Wrocławska, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

 • zagranicznymi

Instytut Fizyki: Nanyang Technological University, Singapur, Nonlinear Photonics Lab, FISC, Universitat de les Illes Balears, Palma de Mallorca, Spain, Vrije Universiteit Brussel, Belgia, The Solid State Lighting & Energy Electronics Center (SSLEEC) at UC Santa Barbara, Technische Universität Berlin, The Heyrovský Institute of Physical Chemistry, DePrince research group, University of Delaware (Department of Physics and Astronomy), Sorbonne Université, University of Southern Denmark (Department of Physics, Chemistry and Pharmacy), Università degli Studi di Torino, Laboratory for Analysis and Architecture of Systems (LAAS) Tuluza, Francja, Instituto Politécnico Nacional, Meksyk, the Institute of Materials for Electronics and Magnetism CNR, Parma, Włochy, Photonics Laboratory, Chalmers University of Technology, Szwecja, National Yang Ming Chiao Tung University, Tajwan

Instytut Informatyki: Politechnika Lwowska, Ukraina, Université d'Artois, Arras, Francja

Współpraca z partnerami biznesowymi:

Wydział FTIMS 

 • Umowa zawarta 07.01.2016 r. o współpracy z Bluerank Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy Łąkowej 29 dotycząca wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami I praktykami z zakresu zastosowań matematyki, informatyki I logistyki.
 • Umowa zawarta 12.01.2016 r. o współpracy z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska z siedzibą przy Św. Teresy 109 dotycząca wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami I praktykami z zakresu zastosowań matematyki, informatyki I logistyki.
 • Umowa zawarta 23.02.2017 tr. o współpracy z epruf Spółką Akcyjną z siedzibą przy Zbąszyńskiej 3 dotycząca wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami I praktykami z zakresu zastosowań matematyki, informatyki I logistyki.
 • Porozumienie ramowe zawarte 31.10.2019 r. w sprawie objęcia patronatem IX Liceum Ogólnokształcącego przy Paderewskiego 24 dotyczące zajęć edukacyjnych dla objętych patronatem klas Liceum.
 • Umowa zawarta 30.04.2020 r. o współpracy z Commerzbank Aktiengesellschaft Sp. Akcyjna z siedzibą przy Wersalskiej 6 dotycząca wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami I praktykami z zakresu zastosowań matematyki, informatyki I logistyki.
 • Umowa zawarta 01.10.2020 r. o współpracy z MakoLab S.A. z siedzibą przy Ogrodowej 8 dotycząca wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami I praktykami z zakresu zastosowań matematyki, informatyki I logistyki.
 • Porozumienie zawarte 15.10.2021 r. o współpracy z LEGALSPOT SP. z o.o. z siedzibą w Białymstoku przy ul. Kręta 3A o współpracy konsultacyjnej z zakresu wyboru odpowiedniej metodologii do opracowania danych.

Instytut Matematyki

 • Commerzbank, Infosys Poland sp. z o.o., Epruf S.A., ING Tech Poland, MakoLab, Quantum Blockchains
 • Umowa zawarta 16.03.2016 r. o współpracy z Infosys BPO Poland Sp. z o.o. z siedzibą przy Pomorskiej 106 A dotycząca wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami I praktykami z zakresu zastosowań matematyki, informatyki I logistyki.
 • Porozumienie o współpracy zawarte 21.03.2022 r. z deepsense S. z o.o. z siedzibą w Warszawie Aleje Jerozolimskie 162 A o współracy z zakresu zastosowań matematyki I informatyki.
 • Umowa zawarta 04.04.2022 r. o zachowaniu poufności z Hero Labs Sp. z o.o. z siedzibą przy Częstochowskiej 38 z zakresu udostępniania danych dla HL.
 • Umowa zawarta 26.04.2022 r. o wzajemnym zachowaniu poufności z epruf S.A. z siedzibą przy Zbąszyńskiej 3 z zakresu informacji technicznych, finansowych, handlowych itp.

Instytut Informatyki

 • 11Bit Studios S.A., Artifex Mundi S.A., Bluebrick sp. z o. o., CD Projekt RED S.A., CI Games S.A., Cybercom Poland sp. z o.o., Comarch S.A., Ericsson sp. z o.o., Fujitsu sp. z o.o., Hexagon, Infosys Poland sp. z o.o., Vescom sp. z o.o., Microsoft, Pixel Technology s.c., Q-Loc S.A., SUPERHOT, Techland, Teyon, The Farm 51 S.A., Unit9 Le Polish Bureau, Vivid Games S.A., Wastelands Interactive