Data dodania 13.02.2024 - 08:19

Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej po raz drugi został laureatem konkursu skierowanego do partnerów regionalnych programu Klub Młodych Odkrywców (KMO), który jest koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik, a finansowany przez Fundację Deloitte. Realizacja projektu rozpoczyna się już w lutym.

Dzięki dofinansowaniu projektu "Razem dla lepszej przyszłości" zostaną przeprowadzone różne działania wspierające integrację polskich i ukraińskich dzieci. Zaplanowano dla nich wiele ciekawych form zajęć edukacyjnych. Uczniowie spędzą czas na wspólnym eksperymentowaniu, poznawaniu świata i wzajemnym uczeniu się.

W tym roku z projektu realizowanego przez ŁUD PŁ skorzystają uczniowie trzech łódzkich szkół podstawowych nr 41, 42 i 116. - Zajęcia obejmują cykl warsztatów dla dzieci z Polski i Ukrainy, prowadzonych przez nauczycieli z danej szkoły na miejscu, a także warsztaty prowadzone przez wolontariuszy ŁUD PŁ. Odbędą się także warsztaty na Politechnice Łódzkiej oraz wspólne, ciekawe wyjścia integracyjne - informuje Anna Janicka, dyrektorka ŁUD PŁ.

Wspólne zajęcia dzieci z Polski i Ukrainy, fot. arch ŁUD PŁ

W poprzednim roku z oferty programu "Razem dla lepszej przyszłości" realizowanego przez ŁUD PŁ skorzystały cztery szkoły podstawowe z Łodzi nr 41, 174, 199, 206. - Nauczyciele ze szkół prowadzili warsztaty dla swoich uczniów - członków Klubu Młodego Odkrywcy, stacjonarnie w szkołach, a także ŁUD PŁ wypożyczał do zainteresowanych szkół, na dwa tygodnie Minifenomentę - mini centrum nauki do samodzielnego eksperymentowania podczas przerw na korytarzu szkolnym - dodaje Anna Janicka.

Realizacja tegorocznego projektu zakończy się w maju.