Data dodania 19.04.2024 - 14:10

Prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ została jednomyślnie wybrana Przewodniczącą Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2024-2027. Pani Profesor jest pierwszą kobietą, której powierzono tę funkcję.

Wybór na przewodniczą Komitetu to duży sukces prof. Agnieszki Zakrzewskiej-Bielawskiej. Nauki o zarządzaniu i jakości reprezentowane są przez szerokie środowisko. Dyscyplina ta była ewaluowana na ponad 50 polskich uczelniach i należy do najliczniej reprezentowanych w środowisku akademickim. Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN działa od 1969 roku. Cieszy się dużą popularnością, bowiem na jedno z 30 miejsc w Komitecie kandydowało 12 osób.

Prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska jest profesorem nauk ekonomicznych. To wybitna naukowczyni, której głównym nurtem badań jest zarządzanie strategiczne i strategie rozwoju przedsiębiorstw, szczególnie sektora high-tech i relacje międzyorganizacyjne: kooperacja i koopetycja.

Pani Profesor, nawiązując do programu działań, mówi m.in.

- Podkreśliłam przede wszystkim szerokie wsparcie działalności naukowej w obszarze nauk o zarządzaniu i jakości przez stworzenie mapy trendów i luk badawczych w poszczególnych subdyscyplinach. Wskazałam potrzebę rozwoju barometru zarządzania, będącego oceną bieżącego stanu badań w obszarze nauk o zarządzaniu na poszczególnych uczelniach. Będziemy też kontynuować konkursy na najlepsze prace naukowe oraz intensyfikować współpracę z organizacjami naukowymi, uczelniami zagranicznymi oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Więcej w artykule w "Życiu Uczelni"