Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Najczęściej zadawane pytaniaCo to jest Łódzki Uniwersytet Dziecięcy?

Jeśli masz 7-12 lat i jesteś ciekawy świata, Politechnika Łódzka zaprasza Cię do zabawy w studiowanie. Zostań Studentem Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego

i zadaj naukowcom nurtujące Cię pytania, na które nie znasz jeszcze odpowiedzi!
My postaramy się zaspokoić Twoją ciekawość.

Jak każdy student ŁUD otrzymasz legitymację, która będzie także Twoim indeksem. Po każdym wykładzie uzyskasz zaliczenie – ale nie martw się, nie trzeba zdawać żadnego egzaminu! Po prostu w Twoim indeksie przystawimy specjalny stempelek naszego Uniwersytetu. Jeśli zbierzesz w swoim indeksie 3 stempelki – zaliczenia, to na koniec semestru otrzymasz dyplom! W każdym semestrze przygotowaliśmy dla Ciebie 5 wykładów, które będą odbywać się w soboty oraz zajęcia dodatkowe do wyboru w małych grupach. Na nasz Uniwersytet dostaniesz się bez egzaminów! Ale musisz bardzo chcieć zostać Studentem, bez tego studiowanie nie ma sensu.

Pierwszy Uniwersytet dziecięcy powstał na Uniwersytecie w Tybindze w 2002 roku  oraz na Uniwersytecie w Wiedniu w 2003 roku.

Obecnie prawie na każdej wyższej uczelni w Niemczech i Austrii jest uniwersytet dziecięcy. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem zarówno swoich studentów jak i ich rodziców
i prawie zawsze jest więcej chętnych niż miejsc. W Polsce Uniwersytet Dzieci działa od roku 2007 w Krakowie i Warszawie.

Politechnika Łódzka jest pierwszą techniczną uczelnią w Polsce, która zaprasza dzieci do zabawy w studiowanie.

Informacje dla rodziców

ŁUD jest formą zabawy dla dzieci połączoną z propagowaniem edukacji. Celem ŁUD jest zachęcenie dzieci do poznawania świata i nauki. 
Pracownicy naukowi Politechniki Łódzkiej przygotowali dla dzieci w wieku 7-12 lat wykłady – odpowiedzi na, z pozoru proste, dziecięce pytania.
Dzieci będą miały okazję poczuć się prawdziwymi studentami. Wykłady odbywają się w auli, w której na co dzień zasiadają studenci. Dzieci otrzymają legitymację i po każdym wykładzie wpis (stempelek) do indeksu. Na koniec studiów, czyli po jednym semestrze dzieci otrzymają dyplom, który jest potwierdzeniem uczestnictwa, nie jest dokumentem.

Wykłady będą odbywały się w soboty, zajęcia dodatkowe w dni powszednie. Prosimy o przychodzenie na wykłady około pół godziny przed planowanym rozpoczęciem (dzieci z grupy I o 10.00, z grupy II o 12.00/13.00). W czasie zajęć studenci są pod opieką organizatora i nie mogą samodzielnie opuszczać sali.

Zastrzegamy możliwość zmiany terminów i tematów zajęć. Każdorazowo po dokonaniu zmiany odpowiednia informacja ukaże się na stronach internetowych ŁUD.

Z uwagi na duże zainteresowanie uniwersytetem dla dzieci, w przypadku rezygnacji z ŁUD prosimy o przesłanie e-mailem informacji do biura ŁUD.

Rodzice zapisując dziecko na ŁUD zgadzają się równocześnie na publikowanie zdjęć z wizerunkiem ich dziecka na stronach internetowych ŁUD i materiałach promocyjnych oraz przesyłanie pocztą elektroniczną informacji dot. ŁUD.

Czy muszę zapisać się na Łódzki Uniwersytet Dziecięcy?

Tak. Trzeba się zapisać.

Zapisy na najbliższy semestr
odbędą  się 4 września (wtorek)
o godz. 8.00
Tylko przez internet
http://lud-rekrutacja.p.lodz.pl (Kliknij Rejestracja)

Osoby, które uczestniczyły wcześniej w ŁUD muszą wypełnić formularz ponownie.
Hasło i login z poprzedniego semestru jest nieaktywne.

Zapisy na warsztaty odbędą się w późniejszym terminie (nie w dniu zapisów)

 

Jak mogę zapisać się na Łódzki Uniwersytet Dziecięcy?

Przez internet: http://lud-rekrutacja.p.lodz.pl
Ilość miejsc: 560

Czy moje dziecko po zarejestrowaniu przez internet jest automatycznie przyjęte na listę studentów?

Po otrzymaniu maila z biura ŁUD, iż dziecko znajduje się na liście podstawowej (pierwszej) bądź drugiej, dziecko jest włączone na listę studentów. Może być z niej jednak usunięte, jeśli nie zostanie uiszczona opłata za semestr w wysokości 30 zł na konto ŁUD w terminie 14 dni od rekrutacji.

Dla dzieci w jakim wieku przewidziane są wykłady?

ŁUD dla 7-latków
Podstawowy progarm ŁUD: 8-12 lat
ŁUD dla Absolwentów: 13-17 lat
Wolontariat Junior: od 13 lat

Jaka jest opłata za semestr?

Opłata za semestr wynosi 30 zł, plus za zajęcia dodatkowe po 15 zł za każde.

Kiedy należy uiścić opłatę za semestr?

Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem o przyjęciu na ŁUD należy uiścić opłatę w terminie 14 dni po zapisaniu dziecka.

Jaki jest cel ŁUD?

Cel to dobra zabawa, przy której można się czegoś ciekawego dowiedzieć i nauczyć.

Kiedy będą odbywać się wykłady?

Aktualne terminy zajęć znajdują się w zakładce "plan wykładów".

Ile czasu trwa wykład?

Jeden wykład trwa 45 minut. Po nim jest czas na pytania dzieci
(ok. 15 min.)

Ile semestrów mogę studiować na ŁUD?

Każdy uczestnik może studiować dowolną liczbę semestrów.

Gdzie otrzymam indeks?

Indeks, który będzie jednocześnie legitymacją otrzymasz  przed pierwszym wykładem, ale pamiętaj: jeśli chcesz otrzymać indeks przed pierwszym wykładem, musisz przyjść przynajmniej 20 minut przed rozpoczęciem wykładu, czyli o 10.00 lub 12.00/13.00. Indeks uprawnia Cię do uczestnictwa w wykładzie, musisz go mieć przy sobie.

Co muszę zrobić, żeby uzyskać dyplom ŁUD?

Aby uzyskać dyplom, musisz uczestniczyć co najmniej w 3 wykładach na 5 oferowanych w tym semestrze. Pamiętaj, że zaliczenia (stempelki) w Twoim indeksie są potwierdzeniem obecności na wykładzie. Przed wejsciem na wykład musisz podejść do stolika, przy którym wolontariusze będą stemplować indeks.

Czy dyplom ŁUD jest dokumentem?

Dyplom ten nie jest dokumentem. ŁUD to zabawa w studiowanie!

Kiedy rozdawane będą dyplomy?

Po zakończeniu każdego semestru, czyli po ostatnim wykładzie w semestrze.

Czy jak w tym roku ukończę ŁUD, mogę zapisać się w przyszłym roku ponownie?

Tak, jeśli nie będziesz miał ukończonych 12 lat.

Czy dzieci na wózkach inwalidzkich będą mogły uczestniczyć w wykładach?

Tak. Budynek, w którym odbywają się wykłady jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Teren PŁ jest dość duży, jak znajdę drogę do właściwego budynku?

Dojście do budynku, w którym będą odbywały się wykłady, będzie oznakowane.
Poza tym możesz skorzystać z mapki na naszych stronach.

Czy dorośli mogą brać udział w wykładach?

Nie, dorośli czekają na swoje dzieci w kawiarni, parku bądź na korytarzu, gdzie są przygotowane dla nich ławeczki, automaty do kawy oraz monitory, dzięki którym mogą śledzić, co się dzieje na wykładzie. W tym samym budynku na parterze w sali F2 i F3 rodzice będą mogli oglądać transmisję z wykładów. Każda z tych sal jest na 100 osób, nie dysponujemy drugą salą w tym budynku na 280 osób, dlatego prosimy o wyrozumiałość i oglądanie transmisji w "kawałkach", tak żeby każdy rodzic, który chciałby zobaczyć chociaż fragment, mógł wejść do sali.

Co muszę zrobić, żeby obejrzeć transmisję z wykładów przez internet?

Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się na stronie ŁUD przed pierwszym wykładem.

Gdzie można zaparkować samochód?

Jeśli przyjedziesz samochodem, wjazd na teren Politechniki Łódzkiej jest od strony ul. Wólczańskiej 223. Teren jest ogrodzony i wjeżdżamy przez bramę ze szlabanem. 
Na kampusie B został wprowadzony w 2017 roku nowy system parkingowy. W związku z powyższym wjeżdżając na kampus B należy pobrać bilet i uiścić opłatę w kasie (jedna stoi przed budynkiem B18, przy wyjeździe na ul. Wólczańską, druga przy wejściu na basen "Zatoka sportu").


Data dodania:2008-01-03
Data aktualizacji2020-08-12

Wprowadzone przez:
Małgorzata Urbaniak

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE