Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Corning Day na Politechnice Łódzkiej„Inżynier Przyszłości w Perspektywie Przemysłu 4.0” to temat przewodni tegorocznego Corning Day na Politechnice Łódzkiej. Przedstawiciele Corning Optical Communications spotkają się ze studentami w czwartek 28 listopada o godz. 12:15 w auli F10 Instytutu Informatyki. Tego dnia przyszli inżynierowie będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz dowiedzieć się, jakie możliwości rozwoju oferuje im firma Corning – światowy lider przemysłu światłowodowego.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystym otwarciem, w którym wezmą udział władze politechniki oraz przedstawiciele firmy Corning. Studenci dowiedzą się, jak wygląda współpraca między uczelnią a ich potencjalnym pracodawcą. Głównym punktem Corning Day będzie wykład na temat inżynierów przyszłości oraz przemysłu 4.0., prowadzony przez Marka Gagisa – dyrektora Zakładu w Strykowie, absolwenta Politechniki Łódzkiej. Następnie firma zaprosi do udziału w panelu „Od stażysty do inżyniera”. Wezmą w nim udział inżynierowie, którzy zaczynali swoją karierę właśnie od stażu, a dziś są cenionymi ekspertami w amerykańskiej firmie. Studenci dowiedzą się od starszych kolegów i koleżanek, jak wyglądała ich ścieżka kariery, z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć i jak udało im się połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką.

- Jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się nasza współpraca z Politechniką Łódzką i cieszymy się że po raz kolejny możemy się spotkać ze studentami, podzielić wiedzą naszych specjalistów i przedstawić możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Wielu z naszych najlepszych inżynierów to absolwenci tej uczelni, dlatego zachęcamy do korzystania z oferty praktyk, staży, czy napisania pracy dyplomowej we współpracy z naszą firmą. – mówi Marek Gagis, dyrektor Zakładu.

Pokaz technik światłowodowych oraz warsztaty zakończone certyfikatem
Laboratorium Technik Światłowodowych to wspólny projekt Politechniki Łódzkiej i firmy Corning Optical Communications. Laboratorium jest elementem przyjętej przez Corning strategii "Współpracy Przemysłu z Uczelnią", opierającej się na wykorzystaniu wiedzy praktycznej w dydaktyce uczelni. Studenci w ramach Corning Day będą mieli okazję zobaczyć pokaz technik światłowodowych, a także wziąć udział w praktycznych warsztatach. Do wyboru przygotowano dwa szkolenia, które poprowadzą pracownicy Corning: zarządzanie projektami oraz wprowadzanie innowacji w przemyśle. Uczestnicy po ukończeniu warsztatów otrzymają certyfikaty. Zapisy dla chętnych są dostępne pod linkiem: www.warsztatydlastudentow.pl

 

Spotkanie z rekruterami
Wszystkie osoby zainteresowane ofertą staży i pracy, firma Corning zaprasza do punktu informacyjnego HR, który będzie zlokalizowany na parterze, w holu głównym budynku B9. Od godz. 9:00 do 15:30 będą w nim czekać specjaliści z działu personalnego, którzy chętnie pomogą dopasować ofertę do profilu zainteresowań oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.

 

***

Współpraca Corning Optical Communications Polska z Politechniką Łódzką została zapoczątkowana w 2011 roku. Wtedy też zostało uruchomione Laboratorium Technik Światłowodowych, w którym zbudowano pierwszą w Polsce lokalną sieć FTTD, włączoną w kwietniu 2013 roku w strukturę Uczelnianej Sieci Komputerowej. Sieć pozwala na jednoczesne oglądanie filmów HD, korzystanie z internetu i wykonywanie połączeń telefonicznych.

Studenci Politechniki Łódzkiej uczestniczą w programie płatnych, rocznych staży „Possibilities become real”, odbywają praktyki wakacyjne, mają okazję odwiedzić firmę w ramach dni otwartych, biorą udział w warsztatach z cyklu „The Corning Academy” oraz piszą prace dyplomowe na zamówienie Corning. Firma wspiera też aktywnie rozwój zawodowy kobiet na kierunkach technicznych, czego wyrazem były inicjatywy, takie jak: „Dzień Inżynierek”, „Dzień Otwarty dla kobiet” czy udział firmy w akcji „Dziewczyny na Politechniki!”.

***

Corning Optical Communications Polska jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Do Strykowa fabryka została przeniesiona z Łodzi w 2006 roku, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem rynku na produkty firmy. Obok dotychczasowej fabryki firma otworzyła właśnie drugi zakład, jeden z największych nie tylko w skali regionu, ale i Europy. Aktualnie Corning zatrudnia około 3000 osób. Corning Optical Communications został utworzony przez Corning Incorporated, które istnieje od ponad 160 lat z siedzibą główną w mieście Corning w stanie Nowy Jork. Corning Incorporated zatrudnia blisko 45 tys. pracowników oraz posiada 100 fabryk i biur na całym świecie.


Data dodania:2019-11-27
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia

Uczelnia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE