Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Galerie sztuki w PŁPolitechnika Łódzka to wiodąca w kraju uczelnia techniczna posiadająca bogatą ofertę kulturalną. Na kampusie PŁ prężnie działają cztery galerie sztuki, przygotowując wystawy dla społeczności akademickiej oraz lokalnej. Organizowane tam wernisaże i spotkania gromadzą liczne grono artystów oraz miłośników sztuki.

 

Galeria sztuki w Bibliotece Politechniki Łódzkiej powstała w 2007 roku. Jest to miejsce promowania artystycznych pasji pracowników oraz studentów Politechniki Łódzkiej. Wystawy w Galerii Biblio-Art, których przez 10 lat działalności było 80, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem środowiska akademickiego oraz czytelników Biblioteki PŁ. Galeria Biblio-Art jest miejscem odwiedzanym przez szerokie grono miłośników sztuki, dla których stanowi interesujące miejsce kulturalne. 
 

Około dziesięciu wystaw rocznie organizowanych jest w Galerii Politechnika, mieszczącej się w gmachu Wydziału Chemicznego. To miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem stałego grona odbiorców, nie tylko z Politechniki Łódzkiej, ale poprzez swoją otrwartość i dostępność, także dla łodzian. W Galerii Politechnika odbywają się wernisaże prac plastycznych łódzkich artystów.

 

W gmachu Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki znajdują się ekspozycje prac łózzkich artystów związanych m. in. z Politechniką Łódzką i Akademią Sztuk Pięknych. Średnia liczba odwiedzających te niebiletowane wystawy to trzy i pół tysiąca.

 

Znajdująca się w gmachu Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska galeria odwiedzana jest przez około pół tysiąca osób miesięcznie. Wystawy prac malarskich, fotograficznych oraz plastycznych są niebiletowane. Galeria Krótko i węzłowato jest miejscem spotkania ze sztuką chętnie odwiedzanym przez pracowników i studentów całej uczelni.


Data dodania:2018-02-05
Data aktualizacji2018-02-13

Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska

Uczelnia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE