Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Osiedle Akademickie Politechniki ŁódzkiejInformacje nt. Osiedla Akademickiego PŁ.

 

 

Zakwaterowanie w domach studenckich PŁ studentów przyjeżdżających na nowy rok akademicki będzie się odbywać w terminie od 28 września do 2 października 2020 roku.

 

Zakwaterowanie będzie się odbywać zgodnie z Zasadami zakwaterowania w domach studenckich PŁ w roku akademickim 2020/2021.

 

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu kwaterowania student powinien przygotować wcześniej wypełnione druki, tj. kwestionariusz osobowy wraz z oświadczeniem oraz zasady obowiązujące mieszkańców domów studenckich PŁ w czasie epidemii COVID-19 wraz z oświadczeniem.

Druki są załączone poniżej.

Zaleca się zapoznanie z obowiązującym Regulaminem Porządkowym Domów Studenckich na Osiedlu Akademickim PŁ załączonym poniżej.

 

Osiedle Akademickie Politechniki Łódzkiej ma 9 domów studenckich, prawie 3 tysiące miejsc noclegowych, w tym: 12% w pokojach 1-osobowych, 75% w pokojach 2-osobowych, 13% w pokojach 3-osobowych, 100 miejsc w pokojach gościnnych o podwyższonym standardzie. Politechnika Łódzka dysponuje pokojami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych.

 

Wszystkie domy studenckie podłączone są do Internetu za pomocą sieci światłowodowej, niektóre z nich dodatkowo wyposażone są w bezprzewodową sieć WiFi. Osiedle jest monitorowane.

 

W akademikach znajdują się pralnie, siłownie, salki fitness, sale bilardowe, salki do ping-ponga, salki muzyczne, multimedialne, telewizyjne, pokoje do nauki, kreślarnie.

 

Atutem Osiedla jest dobra lokalizacja: niedaleko centrum miasta, z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej, terenów rekreacyjnych  (parki), sportowych  (Hala Sportowa) , Dworca kolejowego (ok. 3 km), lotniska oraz centrów handlowych. Na terenie Osiedla działają kluby studenckie, stołówka, biblioteka miejska, poczta, punkty ksero, zakłady fryzjerskie, salon kosmetyczny, przychodnie lekarskie, bankomat, sklep spożywczy,  punkty gastronomiczne.

 

Osiedle dysponuje też dwiema salami konferencyjnymi oraz salą widowiskową na 300 miejsc, klimatyzowaną, nagłośnioną i wyposażoną w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Ćwiczą w niej m.in. Akademicka Orkiestra PŁ, Chór PŁ, Klub Kuglarski PŁ Poli-Żongler, odbywają się w niej również Wybory Miss PŁ, gale sportowe, samorządowe, koncerty.

W Osiedlu mają swoje siedziby Samorząd Studencki, Akademicki Związek Sportowy, Zrzeszenie Studentów Polskich, BEST (Board of European Students of Technology), Studencki Klub Turystyczny „Płazik”, Studenckie Radio „ŻAK”.

 

W 2017 roku zakończono inwestycję związaną z przebudową i remontem III Domu Studenta PŁ polegającą na dostosowaniu budynku do wymogów określonych w obowiązujących przepisach pożarowych.

 

Prowadzone prace polegały m.in. na:

- wydzieleniu drzwiami i ściankami ppoż. klatek schodowych i korytarzy,

- instalacji wentylacji i systemu oddymiania klatek schodowych,

- wykonaniu oświetlenia awaryjnego, Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego (DSO), Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP),

- wykonaniu instalacji FTTH (Fiber to the home) – telewizja, internet, telefon,

- wymianie drzwi na EI30 o półgodzinnej odporności ogniowej,

- remoncie pokojów mieszkalnych, pomieszczeń sanitarnych, kuchennych.

 

Przebudowa III Domu Studenta PŁ zapewni bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi użytkowanie obiektu. Przyczyni się do podniesienia standardu pokojów mieszkalnych i całego obiektu, a w konsekwencji zwiększy jego atrakcyjność jako bazy noclegowej dla studentów.

 

W 2012 roku zakończono inwestycję związaną z przebudową I Domu Studenta PŁ. I Dom Studenta PŁ po przebudowie stanowi najnowocześniejszą bazę noclegową Politechniki Łódzkiej, spełniającą najnowsze standardy oraz przyjazną dla osób niepełnosprawnych.

 

Przebudowa I Domu Studenta PŁ była finansowana z części budżetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz ze środków własnych Uczelni.

Koszt inwestycji to 12,8 milionów złotych.

Data rozpoczęcia inwestycji to listopad 2010 roku, zakończenia koniec czerwca 2012 roku.

I Dom Studenta PŁ posiada 107 pokoi z łazienkami, w tym:

92 pokoje 2-osobowe,

15 pokoi 1-osobowych,

8 apartamentów z własną łazienką i kuchnią każdy,

4 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

 

Wnioski o zakwaterowanie w I Domu Studenta PŁ (formularz w załączeniu) wraz z potwierdzeniem statusu studenta na rok akademicki 2020/2021 można przesłać drogą mejlową do administracji I Domu Studenta PŁ.

 

Wszelkie informacje o dokumentach, jakie należy złożyć, procedurach ubiegania się o miejsce w pozostałych akademikach PŁ są zamieszczone na stronie Samorządu Studenckiego PŁ pod adresem: www.samorzad.p.lodz.pl.


Data dodania:2017-07-02
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Sylwia Sagańska
Zdjęcia
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
wniosek_o_zakwaterowanie_w_i_ds_pl.doc54 KB
ZałącznikWielkość
wniosek_o_zakwaterowanie_w_i_ds_pl-en.doc48.5 KB
ZałącznikWielkość
kwestionariusz osobowy.doc19.5 KB

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE