Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Aktualności

Plakat do Konkursu o Nagrodę PŁ im. prof. Urszuli Ledzewicz
2021-01-19

Konkurs o Nagrodę PŁ im. prof. Urszuli Ledzewicz

Politechnika Łódzka ogłasza III edycję konkursu im. prof. Urszuli Ledzewicz z dziedziny zastosowań matematyki. Główna nagroda wynosi 10 000 zł.  
więcej
Anna Jaruga-Rozdolska, PŁ
2021-02-25

Nauka movie głosem młodych naukowców - mgr inż. arch. Anna Jaruga-Rozdolska

Absolwentka PŁ została wyróżniona w konkursie na najlepszy dyplom, organizowanym przez Stowarzyszenia Architektów Polskich. Doceniono ciekawe połączenie astronomii i architektury. Jak mówi mgr inż. Anna Jaruga-Rozdolska: to nauki nierozerwalnie ze sobą związane. Starożytne cywilizacje pozostawiły budowle – artefakty, służące do obserwacji nocnego nieba, wskazujące na bardzo wczesne koneksje tych dwóch dziedzin. O wyzwaniach w pracy projektowej oraz wartości nauki dla architektury mówi kolejna bohaterka cyklu popularyzującego młodych badaczy z PŁ.  
więcej
prof. Ryszard Pawlak z PŁ
2021-03-04

Nominacja profesorska dla naukowca z PŁ

Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z 20 stycznia nadał nominację profesorską dr. hab. inż. Ryszardowi Pawlakowi z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (WEEIA) PŁ.  
więcej
 Żołnierze na poligonie,  fot. Freepik
2021-02-18

Rekrutacja studentów do IV edycji Legii Akademickiej

Politechnika Łódzka po raz czwarty przystąpiła do programu Legia Akademicka. Absolwenci LA, jako żołnierze rezerwy, mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w różnych formacjach i rodzajach Sił Zbrojnych RP.  
więcej
W laboratorium Katedry Inżynierii Molekularnej na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ
2021-03-03

Superhydrofobowe płytki ceramiczne z PŁ

Zespół prof. Jacka Tyczkowskiego z Politechniki Łódzkiej opracował technologię, dzięki której materiały stają się superhydrofobowe, nie tracąc przy tym swoich pozostałych właściwości.
więcej
grafika promująca cykl Ekologicznie z PŁ
2021-01-08

#EKOlogicznie z PŁ - rozmowy ekspertów

Temat ekologii wciąż zyskuje na popularności, ale przede wszystkim na znaczeniu w kontekście jakości życia. W dyskusji pojawia się wiele informacji, jednak ważna jest ich rzetelna weryfikacja. Właśnie tym w cyklu #EKOlogicznie z PŁ zajmują się eksperci Politechniki Łódzkiej. Czwarty odcinek we wtorek, 2 marca, o godz. 11.00 na FB.  
więcej

Strony

Uczelnia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE