Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

#EKOlogicznie z PŁ - rozmowy ekspertówTemat ekologii wciąż zyskuje na popularności, ale przede wszystkim na znaczeniu w kontekście jakości życia. W dyskusji pojawia się wiele informacji, jednak ważna jest ich rzetelna weryfikacja. Właśnie tym w cyklu #EKOlogicznie z PŁ zajmują się eksperci Politechniki Łódzkiej. Czwarty odcinek we wtorek, 2 marca, o godz. 11.00 na FB.

 

Naukowcy z PŁ prowadzą badania, których wyniki wykorzystywane są w ochronie środowiska. Realizują projekty naukowe podnoszące jakość życia, a dzięki swojej interdyscyplinarnej wiedzy mogą ocenić co jest faktem, a co fake newsem.

W nowym cyklu live’ów na Facebooku PŁ podzielą się swoją wiedzą na tematy związane z ekologią, poradzą, jak być świadomym konsumentem, podpowiedzą, jakie decyzje warto podejmować, troszcząc się o środowisko.

 

W czwartym odcinku wystąpi dr Monika Malinowska-Olszowy, prof. PŁ z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Ekspertka przedstawi m.in. ważny aspekt funckcjonowania miast - gospodarkę o obiegu zamkniętym.

 

Gospodarzem cyklu jest dr Marek Małolepszy, prof. PŁ, matematyk z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki, który postara się policzyć korzyści płynące z bycia EKO.

 

Kolejne odcinki będą transmitowane co 2 tygodnie, we wtorki o godz. 11.00 na profilu PŁ na Facebooku. Wszystkie materiały można oglądać na koncie Politechniki Łódzkiej na YouTube.


Data dodania:2021-01-08
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska
Zdjęcia
grafika promująca cykl Ekologicznie z PŁ

Uczelnia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE