Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Wiedzą, co mówią

2019-01-07

Nauka w popularyzatorskim zwierciadle - "Wiedzą, co mówią" PŁ

Kolejnym tematem popularnonaukowego cyklu Politechniki Łódzkiej "Wiedzą, co mówią" jest szerokie zastosowanie zwierciadeł. Przygląda im się dr inż. Paulina Komar z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ.  
więcej
2018-12-05

Cukier tematem kolejnego odcinka "Wiedzą, co mówią" PŁ

Dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ, w kolejnym odcinku popularnonaukowego cyklu "Wiedzą, co mówią", przedstawia fakty i mity o tej substancji.  
więcej
2019-01-24

Bawełna jest bohaterką kolejnego odcinka w cyklu "Wiedzą, co mówią" PŁ

O różnych właściwościach i zastosowaniach bawełny mówi dr Michał Puchalski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ. Naukowiec radzi też, na co zwracać uwagę, wybierając bawełniane produkty.  
więcej
2018-12-20

Czy na pewno umiesz liczyć? Nowy odcinek "Wiedzą, co mówią" poświęcony jest różnym skalom liczb

W kolejnym odcinku cyklu "Wiedzą, co mówią" dr Marek Małolepszy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ przyjrzał się dwóm skalom liczb. Okazuje się, że ich nazwy nie wszędzie oznaczają to samo.  
więcej
2019-02-14

Czy miłość i nauka idą w parze? Ostatni odcinek cyklu "Wiedzą, co mówią 2"

W ostatnim odcinku 2. serii popularnonaukowego cyklu "Wiedzą, co mówią" bohaterowie pokazują związki miłości i nauki. To specjalny film, w którym występuje troje ekspertów znanych z wcześniejszych odcinków: dr inż. Ilona Gałązka Czarnecka, dr Marek Małolepszy oraz dr Michał Puchalski.   
więcej
2018-10-25

Nowy odcinek cyklu "Wiedzą, co mówią" o nietypowym zastosowaniu matematyki

Królowa nauk ma szerokie zastosowanie - okazuje się, że także w modzie męskiej. Dr Marek Małolepszy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ wyjaśnia związki między matematyką a wiązaniem krawata.  
więcej

Strony

Uczelnia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE