Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce na PŁZapraszamy 19 marca  (czwartek) na spotkanie "Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce na Politechnice Łódzkiej". Spotkanie jest skierowane do studentek, które planują pracę naukową oraz doktorantek związanych z łódzkimi uczelniami.

 

- Wydarzenie jest organizowane także dla uczennic szkół średnich, które zastanawiają się nad karierą naukową, a także wszystkich tych, którzy nadal szukają własnej drogi. Możliwość bezpośredniego spotkania z pasjonatkami, zajmującymi się ciekawymi zagadnieniami naukowymi może być bardzo cennym doświadczeniem, ułatwiającym podjęcie ważnych decyzji związanych z własną przyszłością - wyjaśnia prof. Przemysław Perlikowski z Wydziału Mechanicznego PŁ, organizator wydarzenia.

 

Grafika promująca Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce na PŁPrelegentkami będą przedstawicielki trzech łódzkich uczelni: dr inż. Małgorzata Zakłos-Szyda (Politechnika Łódzka), dr hab. Renata Perlikowska (Uniwersytet Medyczny w Łodzi) oraz dr hab. Magdalena Łabieniec-Watała, prof. UŁ (Uniwersytet Łódzki) wraz ze swoim studentkami lub doktorantkami. Specjalnym gościem będzie dr Magdalena Osial z Uniwersytetu Warszawskiego, która opowie o popularyzacji nauki.

 

Tematyka wykładów dotyczy szeroko pojętej biologii i biochemii medycznej. Wydarzenie prowadzi Anna Bielec. Rejestracja na FB.


Miejsce spotkania: Wydział Mechaniczny, bud. A18 (ul. B. Stefanowskiego 1/15) sala 102.

 

„Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce na Politechnice Łódzkiej” to spotkanie bezpłatne. Wydarzenie trwa trzy godziny i obejmuje krótkie wystąpienia bohaterek oraz kameralne rozmowy o nauce.

 


Informacja o prelegentkach:

 

Dr inż. Małgorzata Zakłos-Szyda - biotechnolog z wyksztalcenia. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Biotechnologii Molekularnej i Przemysłowej na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.

 

Dr hab. n.med. Renata Perlikowska - nauczyciel akademicki i pracownik naukowy Zakładu Chemii Biomolekularnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, doradca żywieniowy i dietetyczny.

 

Dr hab. Magdalena Łabieniec-Watała - doświadczony dydaktyk. Pracuje na stanowisku profesora uczelnianego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Popularyzatorka nauki.

 

Dr Magdalena Osial - nauczyciel akademicki. Pracuje na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Popularyzatorka nauki, twórczyni projektu „Manufaktura Naukowców czyli Uniwersytet Każdego Wieku” który ma na celu zainteresować dzieci i młodzież naukami ścisłymi oraz promuje zawód naukowca.


Data dodania:2020-02-25
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Plakat reklamujący wydarzenie na PŁ Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

Uczelnia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE