Konkurs "Student-Wynalazca" czeka na zgłoszenia

Politechnika Świętokrzyska zaprasza do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodych wynalazców. Pięciu laureatów głównych nagród pojedzie do Genewy na 45. Międzynarodową Wystawę Wynalazków.

Konkurs jest skierowany do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami lub współtwórcami: wynalazku, wzoru użytkowego czy przemysłowego chronionego prawem wyłącznym albo zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP.

Do konkursu mogą być także zgłoszone wynalazki i wzory użytkowe, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej, a ich współautorami są studenci zagranicznych uczelni.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 stycznia 2017 r. Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie www.cowi.tu.kielce.pl

Konkurs jest realizowany pod patronatem i przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Patentowego RP.

Data dodania:2016-12-01
Małgorzata Trocha
Łazik marsjański opracowany przez studentów PŁ z Koła Naukowego SKANER.