Dr Dorota Piotrowska z PŁ "Gwiazdą umiędzynarodowienia"

Po raz trzeci zostały przyznane nagrody dla osób o wybitnych osiągnięciach w umiędzynarodowieniu polskich szkół wyższych. "Gwiazdą umiędzynarodowienia" w 2020 roku w kategorii "Management Star" jest dr inż. Dorota Piotrowska, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej i profesor PŁ.

Dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ, dyrektor Centrum Współpracy MIędzynarodowej PŁ, fot. Paweł Łacheta

To już kolejne wyróżnienie dla PŁ za internacjonalizację. Pod koniec 2019 roku Politechnika Łódzka została nagrodzona LUMENEM za powołanie Centrum Współpracy Międzynarodowej (CWM) i wdrożenie I etapu nowego modelu zarządzania, którego celem było znaczące podniesienie międzynarodowego prestiżu PŁ. CWM pozyskało 16 grantów akredytacyjnych, a także znacząco wzmocniło udział PŁ w rankingach międzynarodowych.

Jak podkreśliła w komunikacie dr Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która zasiada w Kapitule konkursu "Gwiazdy umiędzynarodowienia", nagroda promuje osoby ucieleśniające idee otwartości polskiego środowiska akademickiego na świat.

W Kapitule przyznającej nagrody znajdują się przedstawiciele różnych organizacji związanych z edukacją i nauką: MNiSW, KRASP, NAWA, Perspektyw, FRSE, IROs, Forum, Parlament Studentów RP, Krajowa Reprezentacja Doktorantów, Stowarzyszenie PRom oraz Erasmus Student Network.

Wręczenie nagrody odbędzie się 27 stycznia na uroczystej gali w Hotelu Ambasador w Łodzi, podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce", której gospodarzem jest Politechnika Łódzka.

Data dodania:2020-01-17
Małgorzata Trocha