Dr Marek Małolepszy bohaterem cyklu „Wiedzą, co mówią”

Pracujący w Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki (CMF) Politechniki Łódzkiej, dr Marek Małolepszy jest jednym z czworga ekspertów 2. sezonu popularnonaukowego cyklu „Wiedzą, co mówią”.

Dr Marek Małolepszy jest kierownikiem Zespołu Dydaktycznego Matematyków przy Wydziałach: Mechanicznym oraz Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, a także Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Ponadto koordynuje platformę edukacyjną WIKAMP w CMF.

Matematyk jest laureatem ogólnopolskiego konkursu „Wiedza z pasją. Promujemy młodych naukowców”.

Ekspert ukończył liczne kursy i szkolenia dla osób przygotowujących oraz prowadzących zajęcia w formułach e-learning oraz blended learning, m.in. kurs zorganizowany przez Washington State University. Wykorzystaniem technologii informatycznych w kształceniu zajmuje się zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej od 2002 roku.

W ramach promocji Politechniki Łódzkiej i popularyzacji matematyki, dr Marek Małolepszy prowadzi zajęcia dla uczniów szkół średnich. Ponadto ma swój kanał na YouTube, gdzie wyjaśnia tajniki matematyki.

Dr Małolepszy cieszy się sympatią studentów. Jest wielokrotnym zdobywcą tytułu najlepszego nauczyciela akademickiego, przyznawanego przez Samorząd Studencki PŁ. Z ogromnym zaangażowaniem i pasją odkrywa przed studentami sekrety matematyki, a każdy wykład kończy zagadką, ciekawostką lub dowcipem matematycznym.

Interesuje się sztukami walki wręcz. Posiada czarny pas Aikido, trenuje także system Krav Maga. W domu potulny mąż i ojciec dwóch córek, które czasami wchodzą mu na głowę.

Zapraszamy na filmowe premiery w co drugi czwartek na stronę internetową PŁ oraz na kanał uczelni w portalu YouTube.

Data dodania:2018-09-20
Agnieszka Garcarek-Sikorska