Francuski Order Zasługi dla prof. Jana Krysińskiego

Prof. Jan Krysiński otrzymał z rąk Ambasadora Francji w Warszawie pana François Barry Delongchamps, Oficerski Narodowy Order Zasługi. Uroczystość odbyła się 24 lutego 2012 r. w siedzibie Alliance Française w Łodzi. Prof. Jan Krysiński, były czterokrotny rektor Politechniki Łódzkiej, przez całe swoje zawodowe życie aktywnie rozwija współpracę uniwersytecką i naukową między Polską i Francją. Jego działania spowodowały, że Politechnika Łódzka, jako jedyna uczelnia w Europie Centralnej i Wschodniej prowadzi od 1997 roku, w ramach Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE), studia techniczne w języku francuskim, z programem podwójnych dyplomów, ustanowionym z pięcioma prestiżowymi uczelniami francuskimi.  Intensywnie rozwija się współpraca naukowa w ramach polsko-francuskiego programu „Polonium” i programów ramowych Unii Europejskiej. Realizowane są doktoraty w formie „co-tutelle”,.
Prof. Jan Krysiński posiada już wysokie francuskie odznaczenia. W roku 1995 otrzymał Order Kawalera Palm Akademickich, a w roku 2005 – prestiżowy Order Kawalera Legii Honorowej.

Data dodania:2012-02-28
Ewa Chojnacka