Koło Naukowe "Oktan" z PŁ laureatem konkursu StRuNa

W niedzielę (19.11) w Warszawie, w Zamku Królewskim, wręczono nagrody najlepszym studenckim kołom naukowym w Polsce. W najbardziej prestiżowej kategorii - Projekt Roku, główną nagrodę zdobyli studenci z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej z SKN "Oktan".

Studenci z Politechniki Łódzkiej zostali docenieni za skonstruowanie ekologicznych pojazdów napędzanych reakcjami chemicznymi m.in. rozkładem wody utlenionej. Przedstawiciele Koła "Oktan" brali udział w licznych konkursach międzynarodowych: ChemCar oraz Chem-E-Car w Niemczech, Australii, Stanach Zjednoczonych i Indonezji, w których odnosili sukcesy. W edycji konkursu w Stanach Zjednoczonych dostali nagrodę za najbardziej kreatywny system napędu.

Organizatorem konkursu StRuNa jest Fundacja "Fundusz Pomocy Studentom" w Warszawie. Nagrody za projekty i działania dla najlepszych kół naukowych zostały przyznane podczas pierwszego Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego – IKONA 2017 w Warszawie, w którym brał udział Jarosław Gowin – wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Data dodania:2017-11-21
Małgorzata Trocha
Na zdj. Paulina Pędziwiatr z SKN Oktan ze statuetką za Projekt Roku 2017. Foto.arch. organizatorów.