Lodz Solar Team z PŁ po raz pierwszy na europejskich zawodach

We wrześniu (21-23.09) Lodz Solar Team - grupa studentów, pasjonatów z Koła Miłośników Motoryzacji działającego przy Instytucie Maszyn Przepływowych na Politechnice Łódzkiej wystartuje w zawodach iLumen European Solar Challenge w Belgii.

Będzie to pierwszy występ polskiego zespołu w europejskiej edycji wyścigu pojazdów napędzanych energią słoneczną. Zasady wyścigu są zupełnie inne niż te, z którymi zespół miał wcześniej styczność. European Solar Challenge odbywa się na torze wyścigowym Circuit Zolder i trwa 24 godziny.

Studenci Politechniki Łódzkiej podczas tych zawodów chcą sprawdzić, czy zmiany, które wprowadzili w bolidzie Eagle Two, są w stanie doprowadzić drużynę do zwycięstwa w 2019 roku w Australii podczas World Solar Challenge.

Prezentujemy film z  wyprawy przez Antypody Lodz Solar Team w 2017 roku.

Data dodania:2018-07-16
Małgorzata Trocha