Minister Gowin wręczył stypendia najlepszym studentom PŁ

Po raz czwarty rozstrzygnięto Konkurs Fundacji PŁ na jednorazowe stypendia dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej. 11 laureatów otrzymało od ministra nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosława Gowina symboliczne czeki, podczas uroczystej gali.

- Wysokość stypendium wynosi 5 tys. zł i przeznaczone jest na dalszy rozwój naukowy wyróżnionego studenta. Ze względu na ogromne zainteresowanie Konkursem oraz perspektywy rozwoju laureatów, Fundacja Politechniki Łódzkiej będzie kontynuować organizacją tego przedsięwzięcia – mówi prezes Zarządu Fundacji Włodzimierz Fisiak.

Minister Gowin wręcza stypednium Paulinie Pędziwiatr z Wydziału WIPOŚ PŁ. fot. Filip Podgórski

Podczas uroczystości stypendia otrzymali:

1. Krzysztof Fudała - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
  2. Karina Rejs - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
  3. Piotr Krawiranda - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
  4. Michał Bystrzejewski  - Wydział Mechaniczny
  5. Michał Wilczek - Wydział Mechaniczny/IFE
  6. Damian Wroński - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
  7. Łukasz Chlebowicz - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
  8. Monika Kamocka - Wydział Mechaniczny
  9. Jakub Forysiak - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
  10. Paulina Pędziwiatr - Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
  11. Piotr Sokołowski  - Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Gościem honorowym gali, która odbyła się w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) w środę, 21.03., był dr Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Sponsorami stypendiów są: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna – 6 stypendiów; Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego – 2 stypendia; ICT Polska Centralna Klaster – 3 stypendia.

W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 53 studentów z różnych wydziałów PŁ. Wyboru laureatów dokonała Kapituła Konkursu pod przewodnictwem rektora PŁ, prof. Sławomira Wiaka. We wszystkich dotychczasowych czterech edycjach przyznano w sumie 58 jednorazowych stypendiów.

Więcej  informacji o wydarzeniu w Biuletynie Życie Uczelni.

Data dodania:2018-03-20
Małgorzata Trocha
Minister Gowin wręczył stypendia najlepszym studentom PŁ w 2018 r. fot. Filip Podgórski