Na PŁ debata o nowych statutach uczelni publicznych

Politechnika Łódzka jest miejscem pierwszej debaty akademickiej "Statuty uczelni a Ustawa 2.0" z udziałem Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spotkanie i dyskusje nad najważniejszym dokumentem związanym z funkcjonowaniem uczelni, odbywają się w Zatoce Sportu PŁ (al. Politechniki 10) 18 lutego (poniedziałek).

Na debatę na Politechnice Łódzkiej przyjechało około 400 przedstawicieli wszystkich uczelni w Polsce.

W pierwszym panelu, przedstawiciele uczelni różnych typów, dyskutują nad najważniejszymi tematami dotyczącymi Statutu 2.0 m.in: organami, organizacją i zarządzaniem uczelnią; strukturą szkoły wyższej a zarządzaniem badaniami naukowymi oraz nad sprawami pracowników, w tym awansami naukowymi.

Podczas sesji eksperckiej zostanie zaprezentowana "Koncepcja porządku ustrojowego akademickiej uczelni publicznej - Statut 2.0". Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego przedstawi szanse i wyzwania, jakie stoją przed szkołami wyższymi pracującymi nad nowym statutem uczelni.

Druga część to dyskusje w grupach, jest  poświęcona zagadnieniom zarządzania kształceniem na uczelni; proceduralnym aspektom prac nad statutem i regulaminami oraz sprawom majątkowym i finansowym uczelni.

Debata jest transmitowana na stronie MNiSW: nkn.gov.pl  oraz na stronie Politechniki Łódzkiej. Zapraszamy do oglądania.

NKN FORUM „Statuty uczelni a Ustawa 2.0” - cz. 1

NKN FORUM „Statuty uczelni a Ustawa 2.0” - cz. 2

Szczegółowy program debaty akademickiej w Politechnice Łódzkiej.
Informacje logistyczne.

Data dodania:2019-02-01