PŁ nawiązała współpracę z firmą Spectra Lighting

Rektor PŁ - prof. Sławomir Wiak oraz prezes zarządu firmy Spectra Lighting - Dariusz Lenarciak, podpisali umowę o współpracy.

Zawarta umowa to dla nas kolejny etap w działaniach firmy. Wsparcie doświadczonej kadry Politechniki Łódzkiej jest dla nas ważne, tym bardziej, że wygraliśmy konkurs na projekt unijny związany ze sterowaniem oświetlenia za pomocą kamer z inteligentnym rozpoznawaniem obiektów. To jest zupełnie nowe rozwiązanie, którego jeszcze nikt nie zrealizował – mówił Dariusz Lenarciak podczas podpisania umowy.

Rektor prof. Sławomir Wiak odnosząc się do najnowocześniejszych technologii związanych ze „Smart City” powiedział – Będziemy chcieli skorzystać z kompetencji firmy Spectra Lighting w kontekście pilotażowego wprowadzania strategii 5G i budowy inteligentnego kampusu. Umowa jest szczególnie interesująca dla studentów naszego, unikatowego w Polsce, kierunku systemy sterowania inteligentnymi budynkami.

Korzyści z zawartej umowy odniosą też studenci Politechniki Łódzkiej kształcących się w zakresie systemów oświetlenia, bezpieczeństwa, niezawodności i efektywności rozdziału energii elektrycznej. Planowane są dla nich praktyki i staże naukowe. Najzdolniejszym studentom oferowane będą stypendia oraz nagrody za wyróżniające się prace dyplomowe.

Spectra Lighting działa na rynku projektowania i sprzedaży oświetlenia od kilkunastu lat. W dziedzinie techniki świetlnej prowadzi także doradztwo i kompleksową obsługę inwestycji. W Załuskach pod Warszawą ma własny zakład produkcyjny.

Data dodania:2017-12-14
Małgorzata Trocha
na zdj. prezes Dariusz Lenarciak (z lewej) i rektor prof. Sławomir Wiak. fot. Jacek Szabela