W PŁ odbywają się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu

Do Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej przyjechało prawie 900 pływaków ze 150 klubów, na Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu (fotorelacja).

Przez cztery dni, od 19 do 22 grudnia, na PŁ o medale powalczą wszyscy najlepsi polscy pływacy, włącznie z medalistami  Mistrzostw Europy w Kopenhadze. - Wśród nich są gwiazdy, medaliści mistrzostw świata: Radosław Kawęcki i Konrad Czerniak, a także: Paweł Juraszek, Alicja Tchórz oraz Kacper Majchrzak. Pierwszy z nich już ma początku zawodów, w stolicy Danii, zdobył srebrny medal w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym - informuje Arnold Lorenc z Zatoki Sportu PŁ.

Pływanie z Zatoce Sportu PŁ. Fot. archiwum PŁ

Zawody zaplanowano od wtorku do piątku. O 9:00 rozpoczynają się eliminacje, natomiast sesje finałowe o godzinie 17:00. Uroczyste otwarcie z udziałem władz Politechniki Łódzkiej oraz Polskiego Związku Pływackiego odbyło się pierwszego dnia zawodów, 19 grudnia.

Przed łódzką publicznością o medale postarają się także „gospodarze”: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Filip Wypych, Marcel Wągrowski oraz Milena Karpisz. Wszyscy doskonale „czują wodę” w Zatoce Sportu, gdyż trenują tu kilka razy w tygodniu. Pierwszych dwoje to weterani imprez międzynarodowych, olimpijczycy z Rio de Janeiro. W Kopenhadze Wypych, wraz z kolegami ze sztafety 4x50m, wywalczył już brązowy medal.  Z tak mocną obsadą oraz pływakami w wysokiej formie, na pływalni Zatoki Sportu PŁ można spodziewać się więc bardzo dobrych wyników - mówi Arnold Lorenc.

Data dodania:2017-12-14
Małgorzata Trocha
Plakat Mistrzostw Polski w pływaniu na PŁ.