Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp

Fb

Sukces studentów PŁ na AMP w Lublinie: 19 medali w kategorii OPEN

W medalowej klasyfikacji generalnej na 47 startujących uczelni, reprezentacja PŁ wywalczyła drugie miejsce na zakończonych w niedzielę (11.10) Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu. W tej samej klasyfikacji, męska reprezentacja PŁ zajęła pierwsze miejsce z 10 złotymi medalami, pozostawiając w tyle takie potęgi akademickiego pływania jak – UMCS Lublin, czy AWF Warszawa.

Reprezentacja PŁ na AMP w pływaniu w Lublinie W klasyfikacji uczelni technicznych zajęliśmy 3. miejsce w kategorii kobiet z 347 punktami i 4. miejsce w kategorii mężczyzn z 473 punktami.

W Lublinie medale dla Politechniki Łódzkiej w klasyfikacji generalnej zdobyli: Zuzanna Dzwonnik - złoty medal na 100 m stylem zmiennym z czasem 1.05.11. Jan Kałusowski - złoty medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 26.91 i złoty medal na 100 m stylem klasycznym z czasem 58.71. Bartłomiej Lassek - złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 24.12. Marcel Wągrowski – złoty medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 54.29 i srebrny medal na 100 m stylem zmiennym z czasem 55.89.

W sztafecie męskiej zmiennej złoto zdobyli: Marcel Wągrowski, Jan Kałusowski, Bartłomiej Lassek oraz Dominik Ostrowski z czasem 1:40.55. W sztafecie mieszanej zmiennej brąz zdobyli: Zuzanna Dzwonnik, Julia Wróbel, Bartłomiej Lassek oraz Marcel Wągrowski z czasem 1.39.95.

Oprócz startu w kategorii generalnej open, rozpatrywane były też starty w typach uczelnianych. W kategorii uczelni technicznych starty indywidualne pozwoliły uzyskać dodatkowo 11 medali.

Jan Kałusowski - 1. miejsce na 50 m klasycznym 26.91 i 1. miejsce na 100 m klasycznym 58.71. Bartłomiej Lassek - 1. miejsce na 50 m motylkowym 24.12 i 3. miejsce na 100 m zmiennym 57.1. Marcel Wągrowski - 1. miejsce na 100 m motylkowym 54.29 i 1. miejsce na 100 m zmiennym 55.89. Julia Wróbel - 1. miejsce na 50 m klasycznym 35.83 i 2. miejsce na 50 m dowolnym 27.44. Aleksandra Bednarek - 1. miejsce na 100 m klasycznym 1.18.75. Zuzanna Dzwonnik - 1. miejsce na 100 m zmiennym 1.05.11 i 2. miejsce na 100 m motylkowym 1.03.18.

Wszystkie trzy sztafety Politechniki Łódzkiej w kategorii uczelni technicznych uplasowały się na pierwszym miejscu. W sztafecie męskiej zmiennej: Marcel Wągrowski, Jan Kałusowski, Bartłomiej Lassek oraz Dominik Ostrowski z czasem 1:40.55.

W sztafecie mieszanej zmiennej: Zuzanna Dzwonnik, Julia Wróbel, Bartłomiej Lassek oraz Marcel Wągrowski z czasem 1.39.95. W sztafecie kobiet zmiennej: Zuzanna Dzwonnik, Aleksandra Bednarek, Julia Wróbel oraz Antonina Szymczak.

Łącznie Politechnikę Łódzką na AMP w Lublinie reprezentowało 5 kobiet i 7 mężczyzn. Trenerem sekcji wycznowej pływaków PŁ był Tomasz Lewiński. Sekcję amatorską trenuje Katarzyna Bujacz-Kaczmarska.

Data dodania:2020-10-13