Politechnika Łódzka inauguruje 75. rok akademicki

W środę 9 października Politechnika Łódzka uroczyście zainauguruje rok akademicki 2019/2020. Tradycyjnie, przed uroczystością, która rozpocznie się o godz. 11:00 w audytorium im. A. Sołtana, pochód władz uczelni, Senatu i studentów uda się pod pomnik prof. Bohdana Stefanowskiego, pierwszego rektora uczelni.

Najważniejszym momentem każdej inauguracji jest przemówienie rektora. Szczególnie interesuje ono gości, wśród których będą rektorzy reprezentujący polskie i zagraniczne środowiska akademickie, w tym liczna delegacja z Nowogrodzkiego Uniwersytetu Państwowego w Rosji, z którym PŁ współpracuje od 50 lat. Uroczystość zaszczycą przedstawiciele samorządu miasta i regionu, przemysłu i biznesu, a także świata polityki.

W programie uroczystości zaplanowano ponadto:

• nadanie godność Profesora Seniora Politechniki Łódzkiej trzem zasłużonym naukowcom
  • wręczenie nagródy laureatom Konkursu na najlepszą pracę magisterską w Politechnice Łódzkiej organizowanego przez Łódzką Radę SNT-NOT oraz Radę Uczelnianą FSNT NOT w Politechnice Łódzkiej
  • wyróżnienie tytułem Student Roku 2018/2019, który został przyznany jednej osobie na każdym z wydziałów, w IFE oraz w kolegiach
  • wykład inauguracyjny Techniczne i społeczne aspekty technologii 5G, który wygłosi prof. Andrzej Krawczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Zastosowań Elektromagnetyzmu.

Data dodania:2019-10-08
Ewa Chojnacka