Prof. Krzysztof Jóźwik wiceprzewodniczącym KRPUT

Rektor Politechniki Łódzkiej został wybrany wiceprzewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych w kadencji 2020-2024.

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych wybrała zarząd na posiedzeniu online 28 sierpnia.

Przewodniczącym KRPUT został prof. Teofil Jesionowski, rektor Politechniki Poznańskiej.

Na wiceprzewodniczących wybrano: prof. Krzysztofa Jóźwika - rektora Politechniki Łódzkiej, prof. Jerzego Lisa - rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz prof. Krzysztof Wilde - rektora Politechniki Gdańskiej.

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych została powołana w 1989 r. To dobrowolne zrzeszenie rektorów reprezentujących polskie uczelnie techniczne, w tym uczelnie morskie, wchodzące w skład Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. KRPUT jest organem przedstawicielskim tych uczelni właściwym w zakresie szkolnictwa wyższego i nauki. Wspiera działania organów władzy publicznej na rzecz nauki, badań oraz edukacji.

Data dodania:2020-08-28
Agnieszka Garcarek-Sikorska