Przegląd mediów o PŁ - zestawienia tygodnia (12-18.05)

Jak będą wyglądać roboty reprezentujące ludzi? To tytuł artykułu zamieszczonego na stronie Business Journal.

Kamil Szubański z PAP rozmawia na ten temat z dr. Igorem Zubryckim z Instytutu Automatyki PŁ. Z tekstu dowiadujemy się, że łódzcy naukowcy badają, jak ludzie chcą być reprezentowani przez roboty. Badacze przewidują, że ludzie będą chcieli modyfikować roboty w różnych postaciach np.: robot- recepcjonista.

Studenci Politechniki Łódzkiej z koła Naukowego Miłośników Motoryzacji jeżdżą po świecie autem na baterie słoneczne. Możemy przeczytać na ten temat w Gazecie Prawnej. Młodzi konstruktorzy pokazali pojazd - Eagle Two - w czasie Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach i wzbudzili olbrzymie zainteresowanie mediów samochodem przyszłości.

Data dodania:2018-05-18
Małgorzata Trocha
agle Two na trasie zawodów  Bridgestone World Solar Challenge w Australii.