Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (23.01 - 27.01)

W mijającym tygodniu media nadal dużo pisały o podpisanej przez Politechnikę Łódzką i ZUS  umowie o współpracy oraz o łódzkim start-upie, w którym dr inż. Magdalena Owczarek i mgr inż. Ewelina Pabjańczyk-Wlazło, opracowały tekstylną opaskę do badania nawodnienia organizmu (Interactive hydration  controller – MyHYDRO).

Serwis Nauka w Polsce napisał, że myHydro ma być innowacyjnym rozwiązaniem będącym połączeniem tekstyliów z elektroniką i medycyną (link do tekstu).

Wirtualna Polska na swoim portalu zamieściła wywiad z absolwentką PŁ, która znalazła się na liście Forbesa (link do tekstu). Justyna Barys, która ukończyła Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ, trafiła na prestiżową listę „Forbesa - 30 under 30 Europe 2017" w kategorii przemysł, jako jedna z najbardziej utalentowanych młodych naukowców świata.

Urząd Patentowego (UP) podał statystyki dotyczące wdrożeń i patentów na uczelniach. Pod względem liczby przyznanych patentów PŁ jest trzecią uczelnią w kraju. W 2016 r. UP RP przyznał 106 patentów i praw ochronnych na wynalazki i wzory użytkowe zgłoszone przez PŁ napisał red. Paweł Patora w Dzienniku Łódzkim. PŁ wyprzedziły Politechnika Warszawska i AGH.

W piątkowym wydaniu (27.01) Dziennika Łódzkiego w artykule pt. "Inżynierowie wybierają nowe studia”  red. Maciej Kałach napisał o rozpoczynającej się 3 lutego w Politechnice Łódzkiej rekrutacji na studia drugiego stopnia. Na większość kierunków w tej rekrutacji mogą wybrać się tylko posiadacze tytułu inżyniera, choć są też wyjątki.

Data dodania:2017-01-27
Małgorzata Trocha
Zespół badawczy MyHydro. (P) Dr inż. Magdalena Owczarek i mgr inż. Ewelina Pabjańczyk-Wlazło