Spotkanie piąte - 21 lutego 2008 r.

Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć Ks. Waldemara Sondkę – duszpasterza środowisk twórczych, dyrektora teatru Logos.

Opowiadał on między innymi o swej posłudze w kościele przy ul. Curie-Skłodowskiej, przy którym mieści się kierowany przez niego teatr (obchodzący niedawno 20-lecie istnienia). Ksiądz jest wieloletnim organizatorem Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, na który zjeżdżają artyści z całego świata. Corocznie uczestniczą w nim tłumy widzów z całego kraju. Gość przedstawił także nowy projekt, (działający od listopada 2007), - Europejskie Centrum Kultury Logos. Powstało ono aby nadać szerokim i różnorodnym formom działania Ośrodka Duszpasterstwa Środowisk Twórczych rangę instytucji i umożliwić przez to głębszą współpracę z innymi instytucjami kultury, nie tylko polskimi, ale na całym świecie.
Oprócz działalności duszpasterskiej i kulturalnej Ks. Sondka przedstawił także swe liczne pasje. Jest m.in. wielkim miłośnikiem gór - członkiem GOPRu – ma regularne dyżury w jego tatrzańskich jednostkach.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych artystów współpracujących z Teatrem Logos.

Data dodania:2008-02-13
Filip Podgórski