Student-stypendysta (2 etaty) w Katedrze Termodynamiki Procesowej Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej

Katedra Termodynamiki Procesowej Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej ogłasza nabór na stanowisko: student-stypendysta (2 etaty).

Nazwa jednostki: Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Katedra Termodynamiki Procesowej – Łódź.
Nazwa stanowiska: student-stypendysta (2 etaty)

Wymagania:

• Status studenta studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych drugiego stopnia. Preferowany kierunek studiów: Inżynieria Chemiczna lub Chemia.
  • Znajomość tematyki katalitycznej reakcji uwodornienia ketonów z międzyfazowym przeniesieniem wodoru.
  • Samodzielność i rzetelność w pracy laboratoryjnej, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzenia reakcji katalitycznych w układach ciekłych.
  • Umiejętność przygotowania próbek oraz zastosowania chromatografii gazowej do oznaczeń stopnia konwersji substratów do produktów po reakcji katalitycznej.
  • Znajomość zasad bezpieczeństwa w pracy z substancjami organicznymi, katalizatorami metaloorganicznymi, aparaturą wytwarzającą podciśnienie (do 20 Pa).
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne posługiwanie się literaturą naukową, prezentacją wyników.

Opis zadań:

• Aktywny udział w eksperymentalnych pracach badawczych w ramach projektu dotyczącego katalizowanego uwodornienia acetofenonu z międzyfazowym przeniesieniem wodoru, w obecności zewnętrznego pola elektrycznego (wg wytycznych). Dodatkowo do obowiązków należeć będzie pomoc w innych drobnych pracach laboratoryjnych (np. przygotowanie próbek po eksperymentach) oraz analiza literatury związanej z tematem projektu.

Typ konkursu NCN: OPUS

Termin składania ofert: 29 czerwca 2018, 14:00

Forma składania ofert: e-mail: jerzy.petera@p.lodz.pl

Warunki zatrudnienia:
Wynagrodzenie wypłacane jest jako stypendium naukowe w wysokości 1666 PLN brutto miesięcznie na okres 6 miesięcy od 1 października 2018 roku, lub od 2 stycznia 2019 zgodnie z REGULAMINEM PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NAUKOWYCH W PROJEKTACH BADAWCZYCH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI z dnia 27 października 2016 roku: https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2016/uchwala96_2016-zal1.pdf

Wymagane dokumenty:

• Życiorys naukowy wraz z informacją o dotychczasowym przebiegu studiów (kierunek, kopia dyplomu licencjackiego/inżynierskiego lub magisterskiego wraz z suplementem, otrzymywane stypendia, udział w konferencjach i pracach kół naukowych, nagrody i wyróżnienia uzyskane w trakcie studiów, publikacje i inne osiągnięcia naukowe)
  • List motywacyjny.
  • Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacją wszystkich warunków ogłoszonego konkursu wraz z dopiskiem „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach organizacji i przeprowadzenia konkursu oraz udostępnienia informacji o wynikach konkursu (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922)”.

Wymagane dokumenty proszę składać drogą e-mail: jerzy.petera@p.lodz.pl do 29 czerwca 2018 roku Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

Komisja stypendialna zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami, jak również do nierozstrzygnięcia konkursu. Od decyzji komisji stypendialnej nie przysługuje odwołanie.

Informacje o projekcie:

• Tytuł projektu: „Intensyfikacja procesu katalizy przeniesienia międzyfazowego w układzie ciecz-ciecz w obecności zewnętrznego pola elektrycznego”
  • Kierownik projektu: Jerzy Petera
  • Finansowanie: Narodowe Centrum Nauki
  • Typ projektu: NCN-OPUS
  • Instytucja realizująca: Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Katedra Termodynamiki Procesowej – Łódź.

Data dodania:2018-05-25
Filip Podgórski