Sukces Politechniki Łódzkiej w konkursie LUMEN

Politechnika Łódzka odniosła sukces w konkursie na najlepiej zarządzane przedsięwzięcia i projekty w szkolnictwie wyższym Leaders in University Management LUMEN 2019. Uczelnia wygrała w kategorii Zarządzanie. Najwyżej oceniony został projekt „Utworzenie Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej (CWM) - Pierwszy, dwuletni etap działalności Centrum, którego liderem jest dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska,prof. PŁ. Nagroda została wręczona w czasie konferencji Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2019, która odbyła się wczoraj, 19 listopada 2019 r. w Warszawie.

W tej edycji do konkursu wpłynęły 73 zgłoszenia. Kapituła konkursu LUMEN, pracom której przewodniczył prof. Jerzy Woźnicki, prezes Fundacji Rektorów Polskich wyłoniła 11 nominowanych projektów w trzech kategoriach: Rozwój - realizacja projektów i przedsięwzięć w ramach strategicznego rozwoju uczelni (3 nominacje); Zarządzanie - innowacyjne metody zarządzania w obszarach kształcenia, badań naukowych i organizacji uczelni (4 nominacje); Współpraca - kształtowanie relacji z interesariuszami uczelni, tj. studentami, pracodawcami, partnerami naukowymi oraz społecznością lokalną (4 nominacje).

- Nagroda Lumen cieszy mnie w sposób szczególny, gdyż przyznana została Politechnice Łódzkiej w kategorii Zarządzenie. Określając, że internacjonalizacja jest głównym kierunkiem strategii i rozwoju uczelni, utworzyłem w lipcu 2017 r. Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej. Dzięki jego działaniom znacznie się wzmocnił międzynarodowy prestiż naszej uczelni – mówi rektor prof. Sławomir Wiak. - Uzyskujemy międzynarodowe prestiżowe akredytacje oraz zaistnieliśmy już w kilkunastu światowych rankingach. Centrum Współpracy Międzynarodowej, będąc istotnym poszerzeniem i rozwinięciem IFE, realizuje innowacyjne projekty edukacyjne. Jest liderem w ich upowszechnianiu, nie tylko w naszej uczelni, ale także stanowiąc przykład dla innych polskich szkół wyższych. Do innowacyjnych wdrożeń należy model flipped education wprowadzany we współpracy z ekspertami najlepszych uczelni na świecie: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology i Olin College. Co ważne, Centrum budując przestrzeń aktywnego uczenia się, pozyskuje znaczących partnerów, do których należą firmy o globalnym zasięgu, takie jak Faurecia, BSH, Amcor, Biotechnika, Accenture, Wielton, Fujitsu. Dwuletni okres działalności Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ mogę określić jako sukces w wielu wymiarach. Nagroda Lumen jest dowodem, że jest to sukces dobrze zarządzany.

Data dodania:2019-11-20
Ewa Chojnacka