ERA-NET Bioenergy - otwarcie naboru wniosków w 11 konkursie

W dniu 10 października 2016 r. otwarto nabór wniosków w 11. międzynarodowym konkursie organizowanym w ramach programu ERA-NET Bioenergy. Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu bioenergii.

Szczegółowe informacje o konkursie:

Nazwa konkursu:

Temat konkursu:

Bioenergy as part of a smart and flexible energy system

Zakres konkursu:

Dofinansowanie zostanie przyznane projektom badawczo-rozwojowym, które skupią się na jednym z poniżej wymienionych obszarów:

• Optimising integration of bioenergy in regional or transregional energy-infrastructure-systems (heat, electricity, mobility) with increasing amounts of variable (renewable) energy production in order to improve system stability, flexibility and energy efficiency.
  • Identification and development of novel technologies and systems for bioenergy exploitation and use with the aim to further improve efficiency, total emissions and GHG-balances in electricity, heat and transport fuel applications.

Warunkiem koniecznym uzyskania dofinansowania jest przedstawienie w projektach rozwiązań innowacyjnych, wykraczających poza obecny stan wiedzy oraz odpowiadających zapotrzebowaniu przemysłu,.

Kraje/partnerzy biorący udział w konkursie:

• Austria
    • Austrian Ministry for Transport, Innovation and Technology (BMVIT)
  • Finlandia
    • The Finnish Funding Agency for Innovation (TEKES)
  • Niemcy
    • Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe (FNR)
  • Polska
    • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR)
  • Szwajcaria
    • Swiss Federal Office of Energy; Energy research section (SFOE)
  • Szwecja
    • Swedish Energy Agency; Research and Innovation Department (SWEA)

Data otwarcia naboru wniosków:

10.10.2016 r.

Data zamknięcia naboru wniosków:

23.01.2017 r., 13:00 CET

W przypadku zakwalifikowania się do drugiego etapu konkursu należy złożyć wspólny wniosek w języku angielskim do 20.06.2017 r. godz. 13:00 CET.

Nabór wniosków:

Wnioski wstępne w wersji elektronicznej należy składać do Sekretariatu Konkursu (Netherlands Enterprise Agency) na adres:

Mr.René Wismeijer,

rene.wismeijer@rvo.nl

Orientacyjna data naboru wniosków krajowych:

Czwarty kwartał 2017 r.

Uwaga!

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie, w terminie i na wzorze zamieszczonym na stronie Centrum. Wnioski zostaną zaopiniowane pod kątem zasadności wnioskowanej kwoty dofinansowania (wniosek nie będzie oceniany merytorycznie). W oparciu o przedmiotową opinię, Dyrektor Centrum podejmuje decyzję o wysokości dofinansowania polskich jednostek.

Budżet NCBR:

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 500 000 euro według kursu z dnia otwarcia konkursu EUR 1 = PLN 4,2821

Dalsze, bardziej szczegółowe informacje dla polskich wnioskodawców na temat zasad dofinansowania (m.in. przedmiotu i poziomu dofinansowania) dostępne są w dokumentacji konkursowej zamieszczonej na stronach: www.eranetbioenergy.net i www.eranetbestf.net oraz pod linkiem http://ncbr.gov.pl/programy-miedzynarodowe/wspolpraca-sieciowa/era-net-bioenergy/art,4582,era-net-bioenergy-otwarcie-naboru-wnioskow-w-11-konkursie.html.

Informacji w sprawie konkursu udzielają:

Kontakt w NCBR:

Karolina Janczykowska

e-mail: karolina.janczykowska@ncbr.gov.pl

Sekcja Zarządzania Programami Badań INFOTECH

Dział Zarządzania Programami

Kontakt w ERA-NET Bioenergy:

Sekretariat konkursu:

Imię i nazwisko: René Wismeijer