Konkurs na Programy Rozwoju Kompetencji w szkolnictwie wyższym

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ogłasza w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym PO WER Konkurs nr 2/PRK/POWER/3.1/2016 na Program Rozwoju Kompetencji dotyczący podnoszenia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju. Projekty muszą obejmować swoim zakresem merytorycznym wyłącznie działania dotyczące kształtowania kompetencji lub kwalifikacji oczekiwanych przez pracodawców od kandydatów do pracy, realizowane (z wyłączeniem staży) poprzez:

a) certyfikowane szkolenia i/lub zajęcia warsztatowe kształcące kompetencje,

b) dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami,

c) dodatkowe zadania praktyczne dla studentów realizowane w formie projektowej, w tym w ramach zespołów projektowych,

d) wizyty studyjne u pracodawców.

Wnioski w ramach konkursu będą przyjmowane: od dnia 4 maja 2016 r. do dnia 7 czerwca 2016 r.

Planowana alokacja na konkurs wynosi 250 mln pln.
Maksymalna wartość projektu dla uczelni kształcącej ponad 12 tys. studentów wynosi 10 mln pln, przy czym maksymalna wartość projektu nie może przekraczać 20 tys. pln na jednego uczestnika projektu.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 97%.
Minimalny udział wkładu własnego w finansowaniu wydatków kwalifikowalnych projektu: 3%.

Link do dokumentacji konkursowej: http://www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/power/konkursy---aktualne-nabory/konkurs-nr-2prkpower312016/

Data dodania:2016-04-04
Agnieszka Stożek