Konkurs na wspólne projekty badawcze w ramach współpracy polsko-tajwańskiej

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wraz z Ministerstwem Nauki i Technologii Tajwanu (MOST) ogłaszają otwarcie konkursu na wspólne projekty badawcze w następujących obszarach:

•     neuroscience,
  •     energy efficiency technologies (including: air conditioning, refrigeration, thermal energy       technologies),
  •     materials science and engineering,
  •     agricultural biotechnology and biocatalysis

Do udziału w czwartym konkursie ze strony polskiej zaproszone są nie tylko jednostki badawcze, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa.

Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2016 r.

Zadaniem konkursu jest:

•     wzmocnienie polsko-tajwańskiej komunikacji i współpracy,
  •     zwiększenie i tworzenie wysokiej jakości sieci badawczych między naukowcami,
  •     rozwijanie nowych partnerstw oraz wzmacnianie już istniejących,
  •     wymiana istniejącej wiedzy oraz tworzenie nowej,
  •     zwiększenie poziomu nauki i technologii w obu krajach,
  •     zwiększenie wpływu polskiej i tajwańskiej działalności badawczej.

Każdy indywidualny naukowiec może uczestniczyć tylko w jednym wniosku projektowym.

Procedura składania wniosków jest jednoetapowa.

Aplikacje za pomocą systemu elektronicznego MOST można składać najpóźniej do dnia 30 czerwca 2016 roku. Aplikacje złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Data dodania:2016-05-04
Małgorzata Michalak