Konkurs nr 1/MPK/POWER/3.3/2016 na Międzynarodowe Programy Kształcenia

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło w ramach Działania 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego PO WER Konkurs nr 1/MPK/POWER/3.3/2016 na Międzynarodowe Programy Kształcenia dotyczący poprawy dostępności międzynarodowych programów kształcenia dla osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym z Polski oraz dla cudzoziemców.

Wnioski w ramach konkursu będą przyjmowane: od dnia 27 czerwca 2016 r. do dnia 29 lipca 2016 r.

Projekty  muszą  obejmować  swoim  zakresem  merytorycznym wyłącznie  nowe  elementy ze wskazanych poniżej:
- realizacja programów kształcenia w językach obcych, skierowanych zarówno do studentów z Polski, jak i do cudzoziemców,
- realizacja  międzynarodowych  programów  studiów  oraz  organizacja  w  Polsce międzynarodowych  szkół  letnich  umożliwiających  studiowanie  cudzoziemcom oraz studiowanie w międzynarodowym środowisku przez osoby z Polski,
- włączenie  wykładowców  z  zagranicy  posiadających  osiągnięcia  w  pracy  naukowej, zawodowej lub artystycznej, w prowadzenie programów kształcenia w polskich uczelniach.

Zajęcia prowadzone przez tych wykładowców muszą obejmować co najmniej 120 godzin dydaktycznych.  Wskazane  120  godzin  musi  obejmować  co  najmniej  60  godzin  zajęć dydaktycznych. Pozostałe maksymalnie 60 godzin może zostać przeznaczone na inne formy zajęć, takie jak konsultacje dydaktyczne, spotkania otwarte dla szerokiego grona odbiorców, zajęcia  e-learningowe  (koszty  e-learningu  muszą  zostać  ograniczone  do  samych  zajęć, bez kosztów tworzenia platform e-learningowych i wytwarzania materiałów do zajęć). Wszystkie wskazane formy zajęć w wymiarze łącznym 120 godzin muszą zostać przeprowadzone maksymalnie w ciągu dwóch kolejnych semestrów.

Maksymalna wartość projektu dla uczelni kształcących powyżej 12 000 studentów wynosi 5 000 000 pln. Maksymalna wartość nie może przekraczać 30 000 pln na jednego uczestnika projektu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie NCBIR: http://ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/power/konkursy---aktualne-nabory/konkurs-nr-1mpkpower332016/

Data dodania:2016-06-21
Agnieszka Stożek