Nauka movi(e): o przydomowej turbinie wykorzystującej energię wiatrową - zespół GUST

GUST (Generative Urban Small Turbine) to zespół studentów i doktorantów działający w Kole Naukowym Energetyków Politechniki Łódzkiej.

Młodzi naukowcy w kilka mięsięcy zbudowali turbinę wiatrową, która okazała się najlepsza podczas prestiżowego konkursu International Small Wind Turbine Contest 2016 w Holandii. Sami przedstawiają się tak:

Mamy dość gadania, pragniemy działać! Chcemy w realny sposób przyczynić się, nie tylko do rozwoju mikro-energetyki wiatrowej, ale także do rzeczywistego wdrażania innowacyjnych pomysłów w życie.

Warto być naukowcem, ponieważ praca ta daje  możliwość zagospodarowania swojego czasu w sposób ciekawy, kreatywny. Stwarza okazję do przecierania nowych ścieżek.

- mówi Filip Grapow, koordynator sekcji mechanicznej w zespole GUST.