Specjalista ds. zagrożeń chemicznych i ochrony środowiska w Dziale Zarządzania Kryzysowego

Kanclerz Politechniki Łódzkiej ogłasza konkurs na stanowisko specjalisty ds. Zagrożeń Chemicznych i Ochrony Środowiska w Dziale Zarządzania Kryzysowego PL.

Instytucja: Politechnika Łódzka, Dział Zarządzania Kryzysowego
Miasto: Łódź
Nazwa stanowiska: specjalista ds. zagrożeń chemicznych i ochrony środowiska w Dziale Zarządzania Kryzysowego PL,
Data ogłoszenia: 09.11.2016,
Ternin składania ofert: do 18.11.2016,
Planowany termin zatrudnienia 01.12.2016r.

Wymagania kwalifikacyjne:

• Wykształcenie pracownika: średnie lub wyższe - chemia, ochrona środowiska lub pokrewne,
  • Praktyka zawodowa: co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
  • Wymagana wiedza specjalistyczna: bardzo dobra znajomość przepisów o substancjach chemicznych, ochronie środowiska i innych przepisów i norn związanych z zagadnieniem.
  • Znajomość i doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań do PIP i PIS.

Zakres zadań do realizacji:

• Analiza i ocena zagrożeń chemicznych, radiologicznych i biologicznych.
  • Zarządzanie ryzykiem poprzez zgromadzenie wiedzy z poszczególnych Jednostek Organizacyjnych PL.
  • Koordynowanie działań pracowników poszczególnych Jednostek Organizacyjnych odpowiedzialnych w procedurach za zarządzanie ryzykiem.
  • Opracowanie sieci pracowników odpowiedzialnych za wymianę informacji na wczesnym etapie i koordynowanie wspólnych strategii i komunikatów.
  • Nadzorowanie nad przechowywaniem i stosowaniem substancji i preparatów chemicznych oraz promieniotwórczych.
  • Współpraca przy opracowywaniu zasad postępowania z odpadami niebezpiecznymi.
  • Opracowanie wytycznych i instrukcji do procedur postępowania w przypadku zagrożenia chemicznego, biologicznego, środowiska.

Dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, CV powinny być opatrzone klauzulą:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tj. z 2002r. Dz. U. Nr 101, poz. 926 z późno zm.) Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 18. 11.2016r. e-mailem na adres: zbigniew.kedzierski@p.lodz.pl
lub osobiście w Dziale Zarządzania Kryzysowego Politechniki Łódzkiej ul. Wólczańska 223, budynek B 17, pokój 101 lub 104 w godz. 9 -14.

Uprzejmie informujemy, że Pracodawca zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane oferty. Złożonych ofert Uczelnia nie zwraca.

Data dodania:2016-11-09
Filip Podgórski