Team i Team-Tech - drugi nabór wniosków

Od 2 maja 2016 r. do 20 czerwca 2016 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach drugiej edycji konkursów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej pn. Team oraz Team-Tech.

Celem programu TEAM jest rozwój kadr sektora B+R i wsparcie projektów zespołowych prowadzonych przez wybitnych uczonych z całego świata (niezależnie od ich narodowości) m in. w jednostkach naukowych w Polsce, pracujących w najbardziej innowacyjnych obszarach, z udziałem partnera zagranicznego. Zgłaszane projekty będą mogły trwać do 36 miesięcy. Zalecana wysokość budżetu nie powinna przekraczać 3 500 000 zł.

Link do dokumentacji konkursowej: http://www.fnp.org.pl/oferta/team-2/

Celem programu TEAM-TECH jest rozwój kadr sektora B+R w projektach zespołowych prowadzonych przez uczonych (niezależnie od narodowości) posiadających wybitne doświadczenie we wdrażaniu wyników prac badawczych do praktyki gospodarczej, bądź w realizowaniu usług badawczych czy obsłudze urządzeń badawczych na rzecz odbiorców biznesowych. Zgłaszane projekty będą mogły trwać do 36 miesięcy. Zalecana wysokość budżetu nie powinna przekraczać 3 500 000 zł.

Link do dokumentacji konkursowej: http://www.fnp.org.pl/oferta/team-tech/

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone ww. programom.W trakcie spotkania szczególna uwaga zostanie poświęcona nowości w ofercie programów FNP realizowanych w ramach PO IR – modułowi core facility w programie TEAM-TECH. Moduł ten umożliwi finansowanie prac B+R mających na celu stworzenie lub rozwinięcie usługi badawczej, która w przyszłości będzie świadczona komercyjnie (przy czym usługa ta musi zostać stworzona/rozwinięta z wykorzystaniem już istniejącej infrastruktury).

Spotkanie odbędzie się 10 maja br. (wtorek) w siedzibie FNP przy ul. I. Krasickiego 20/22 w Warszawie, w godz. 10.00 – 12.45. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja mailem do 9 maja br. na adres: infoday@fnp.org.pl.

Spotkanie będzie prowadzone w jęz. polskim. Planowana jest transmisja online na kanale Fundacji na portalu YouTube. W trakcie spotkania osoby śledzące transmisję online ze spotkania będą mogły zadawać pytania dotyczące naborów wniosków w programach TEAM i TEAM-TECH wysyłając wiadomość na adres:infoday@fnp.org.pl.

Data dodania:2016-05-04
Agnieszka Stożek