Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej podbił Irlandię !

Akademicki Chór PŁ uczestniczył w dniach 10-14 listopada 2011 r. w 23. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sligo w Irlandii. Chór PŁ wyśpiewał główną nagrodę International Grand Prix.
Do konkursu odbywającego się w ramach Festiwalu (w 16 kategoriach) i walki o Grand Prix Festiwalu każdego roku kwalifikowanych jest około 50 chórów z całego świata.
Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej zdobył główną nagrodę w kategorii Canon Desmond McLoughlin Perpetual Cup, za wykonanie utworów „Herbatka we dwoje” oraz „ Bo to się zwykle tak zaczyna…” w autorskich aranżacjach dyrygenta chóru – Jerzego Rachubińskiego.
W kategorii Independent News & Media, do której kwalifikowano jedynie najlepsze chóry biorące udział w Festiwalu. Chór Politechniki Łódzkiej wykonał 3 utwory- „Ave Maria” J. Arcadelt’a, „Antyfonę” łódzkiego kompozytora Krzysztofa Grzeszczaka oraz „Pieśń” Józefa Świdra. Po wielkiej rywalizacji i emocjach, jury postanowiło i w tej kategorii przyznać chórowi pierwsze miejsce oraz główną nagrodę festiwalu- International Grand Prix.

Data dodania:2011-11-18
Anna Boczkowska