Członek Zespołu Badawczego – doktorant w Instytucie Maszyn Przepływowych

INSTYTUCJA: Politechnika Łódzka, Instytut Maszyn Przepływowych.

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: Członek Zespołu Badawczego – doktorant

DATA OGŁOSZENIA: 11.12.2020

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 28.12.2020

SŁOWA KLUCZOWE: doktorant, projekt, chłodnictwo, systemy grzewcze, sy-mulacje.

OPIS stanowiska:

Projekt „Systemy hybrydowe do konwersji energii słonecznej” realizowany w ramach programu Projektów aplikacyjnych obejmuje:

Zadanie 1. (Pierwszy Doktorant) Przegląd istniejących rozwiązań powietrznych pomp ciepła na rynku oraz analiza możliwości integracji ich z panelami PV/T. Analiza powinna obejmować stosowane czynniki chłodnicze, zakresy tempera-tur, moce oraz wartości COP.

Zadanie 2. (Drugi Doktorant) Zbudowanie modelu numerycznego w programie EES (Engineering Equation Solver) pompy ciepła współpracującego z panelem PV/T oraz analiza pracy układu dla różnych czynników chłodniczych wykorzy-stywanych przez pompę ciepła, dla różnych temperatur pracy PV/T-pompa cie-pła oraz dla różnych strumieni ciepła.

Zadanie 3. (Trzeci Doktorant) Analiza możliwości integracji projektowanego obiegu pompy ciepła z zewnętrzną pętlą przepływu chłodzącego w systemach PV/T.

Udział w projekcie umożliwia zdobycie wiedzy oraz doświadczenia w realizacji grantu badawczego, współudział w publikacjach dla renomowanych międzyna-rodowych czasopism.

Wymagania:

1. doktorant;
  2. wykształcenie wyższe – (kierunek Energetyka);
  3. udokumentowana znajomość urządzeń chłodniczych (szkolenia);
  4. znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie;
  5. rzetelność, skrupulatność, pracowitość i odpowiedzialność za powierzone prace;
  6. motywacja do pracy naukowej, duże zaangażowanie w wykonywaną pracę badawczą;
  7. dyspozycyjność;

Termin składania ofert: 28.12.2020.

Liczy się data wpływu dokumentów.

Aplikacje, które wpłyną po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Warunki zatrudnienia:

Liczba planowanych osób do zatrudnienia: 3 osoby,

Forma zatrudnienia: umowa cywilnoprawna,

Okres zatrudnienia:

• Pierwszy Doktorant – od 02.01.2021 do 31.07.2021 r.
  • Drugi Doktorant – od 02.01.2021 do 31.07.2021 r.
  • Trzeci Doktorant – od 01.08.2021 do 31.01.2022 r.

Forma składania zgłoszeń: elektronicznie na adres: artur.gutkowski@p.lodz.pl,

tytuł wiadomości: „rekrutacja doktoranta do projektu SolarHybrid”

Wymagane dokumenty:

1. Życiorys (CV);
  2. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie - Załącz-nik nr 1;
  3. Kopia dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia magistra w dyscyplinie inżynierii mechanicznej;
  4. Zaświadczenie o przyjęciu na studia doktoranckie;
  5. List motywacyjny;
  6. Wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych: autorstwo/współautorstwo artykułów naukowych, uczestnictwo w konferencjach, staże naukowe, udział w warsztatach, szkoleniach, projektach badawczych, otrzymane nagrody i wyróżnienia wynikające z prowadzonych badań;
  7. Podpisaną klauzulę informacyjną dla kandydatów do pracy w Politechnice Łódzkiej - Załącznik nr 2;
  8. Zgodę Kandydata na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z art. 7 RODO) - Załącznik nr 3.

Sposób rekrutacji:

Na podstawie przesłanych dokumentów, wybrani kandydaci mogą być zapro-szeni na rozmowę kwalifikacyjną;

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 30.12.2020 r.

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty należy załączyć w formacie PDF.

Zgłoszenia będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez Dzieka-na Wydziału Mechanicznego.

Informujemy, że złożonych dokumentów aplikacyjnych Uczelnia nie zwraca.

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Politechniki Łódzkiej oraz przesłane drogą e-mailową. W przypadku braku ofert spełniają-cych wymagania konkurs zostanie ogłoszony ponownie.

Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość unieważnienia konkursu bez podania przyczyny. Rozstrzygnięcie konkursu nie jest równoznaczne z zawar-ciem umowy z Politechniką Łódzką. Ostateczną decyzję o zatrudnieniu podej-mie Kierownik projektu w oparciu o rekomendację komisji konkursowej.

Data dodania:2020-12-13
Filip Podgórski