Dyrektor Biblioteki PŁ w ciele doradczym wydawnictwa Elsevier

Z przyjemnością informujemy, że dyrektor Biblioteki Politechniki Łódzkiej mgr inż. Błażej Feret został zaproszony do ELAB - European Library Advisory Board firmy Elsevier.
Obecność dyrektora Fereta w ciele doradczym jednego z najbardziej znaczących wydawnictw na świecie jest wyrazem uznania dla jego kompetencji, a także efektem bardzo dobrej współpracy Biblioteki Politechniki Łódzkiej z tą firmą.

Zadaniem ELAB jest pogłębienie wzajemnego zrozumienia pomiędzy firmą Elsevier jako wydawcą, a środowiskiem bibliotekarzy z europejskich bibliotek naukowych.

Lista członków ELAB nie jest publicznie ujawniana przez Elsevier. Wiadomo jednak, że aktualnie w ELAB jest 10 osób z różnych krajów Europy.

Spotkania w międzynarodowym gronie pozwolą bibliotekarzowi z Polski przedstawiać sytuację polskich bibliotek naukowych, ich specyfikę i potrzeby, a także wpływać na politykę wydawniczą i cenową Elsevier, w tym na poszerzenie możliwości dostępu do wydawnictw naukowych.

Data dodania:2007-03-14
Anna Boczkowska