Dzień Erazma w Politechnice Łódzkiej już po raz czwarty

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - nie tylko studentów politechniki - do wzięcia udziału w imprezie. Spotkanie rozpocznie się 7 listopada o godzinie 14:00 w Sali Widowiskowej PŁ. Organizatorami są Dział Współpracy z Zagranicą, organizacje studenckie: Stowarzyszenie EYE Poland i Samorząd Studencki PŁ.

Od czterech lat PŁ aktywnie promuje program wymiany organizując Dzień Erazma, wydarzenie pokazujące studentom PŁ możliwości oraz korzyści płynące z wyjazdów na studia do zagranicznych ośrodków, a od bieżącego roku akademickiego także na praktyki zagraniczne.

Tegoroczny Dzień Erazma ma charakter informacyjno-kulturalny, podobnie jak w poprzednim roku, kiedy tłumy studentów przybyły do Sali Widowiskowej PŁ. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele zagranicznych uczelni m.in. z Belgii, Francji i Finlandii oraz Politechniki i Uniwersytetu Łódzkiego. O doświadczeniach z  pobytu będą opowiadać polscy i zagraniczni studenci – uczestnicy programu Erasmus. Ukoronowaniem imprezy będzie koncert zespołu Masala Sound System (Masala Sound System to kolektyw DJ'ów grający na wielokulturowych imprezach tanecznych muzykę z regionów całego świata). W godzinach wieczornych zaplanowano „Rytmy Europy” - imprezę integracyjną w Klubie Studenckim Underground.

Wyjazdy w ramach programu Erasmus nabrały w ostatnim dziesięcioleciu ogromnego rozmachu. Celem Dnia Erazma jest dotarcie z informacją o programie do jak największej liczby studentów i utrzymanie rosnącego zainteresowania tą formą studiów. Podczas uroczystości w holu przed Salą Widowiskową prezentowane będą stoiska poszczególnych krajów – uczestników Programu ERASMUS współpracujących z Politechniką Łódzką, Działu Współpracy z Zagranicą i organizacji studenckich oraz galeria fotografii z pobytu studentów za granicą.

W załączeniu program IV Dnia Erazma w Politechnice Łódzkiej.

Data dodania:2007-10-31
Małgorzata Trocha