Kandydaci chętnie wybierają Politechnikę Łódzką

Ministerstwo podsumowało wyniki rekrutacji na rok akademicki 2011/2012. Z danych opublikowanych 18 stycznia 2012 r. na stronie MNiSW wynika, że kolejny rok najbardziej obleganymi uczelniami są politechniki. To na nich właśnie było najwięcej chętnych na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Pierwszą piątkę otwiera Politechnika Warszawska (8,7 kandydata na miejsce), druga jest Politechnika Gdańska (7,6), trzecia Politechnika Poznańska (7,1). Politechnika Łódzka zajmuje czwarte miejsce (6,2), a piąty jest Uniwersytet Warszawski (5,4). Warto również odnotować, że według liczby zgłoszeń kandydatów na jedno miejsce na „kierunki unikatowe” liderem jest chemia budowlana.

Data dodania:2012-01-26
Ewa Chojnacka