Komunikat dot. zasad ustalania obniżonych opłat za usługi edukacyjne w PŁ i ich uiszczanie

Ogólne zasady dot. obniżania opłat za studia (usługi edukacyjne) w Politechnice Łódzkiej.

1.    Ustalenie obniżonej opłaty dla studentów lub doktorantów PŁ za świadczone usługi edukacyjne może dotyczyć opłat za:

1)    kształcenie studentów na studiach niestacjonarnych;

2)    powtarzanie określonych zajęć lub semestru na studiach stacjonarnych oraz stacjonarnych studiach doktoranckich z powodu niezadowalających wyników w nauce;

3)    powtarzanie określonych zajęć lub semestru na studiach niestacjonarnych z powodu niezadowalających wyników w nauce;

4)    przeprowadzanie potwierdzania efektów uczenia się;

5)    odbywanie studiów w języku obcym;

6)    uczestnictwo w zajęciach nieobjętych planem studiów w tym zajęciach uzupełniających efekty kształcenia niezbędne do podjęcia studiów drugiego stopnia na określonym kierunku.

2.    O ustalenie braku opłaty, o której mowa w ust. 1 mogą ubiegać się studenci i doktoranci będący wychowankami domu dziecka i znajdujący się w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej – sytuacja materialna powinna być określana w oparciu o kryteria przyznawania stypendium socjalnego.

3.  O ustalenie obniżonej opłaty, o której mowa w ust. 1 mogą się ubiegać studenci i doktoranci:

1)    osiągający wybitne wyniki w nauce lub sporcie;

2)    uczestniczący w międzynarodowych programach stypendialnych-  zwolnienie z opłat dotyczy tylko okresu pobytu za granicą;

3)    znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, sytuacja materialna powinna być określana w oparciu o kryteria przyznawania stypendium socjalnego.

Szczegółowe zasady dot. obniżania opłat za studia (uslugi edukacyjne) zawiera poniższy Komunikat.

Uchwała dotycząca ogólnych zasad pobierania opłat w PŁ znajduje się w załączniku.

Informacje dotyczące wysokości pobieranych opłat w PŁ znajdują się  tutaj.

Data dodania:2013-07-12
Data aktualizacji2020-11-03