Konkurs 5/1.1.1/2020 Szybka ścieżka - Koronawirusy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs 5/1.1.1/2020 Szybka ścieżka - Koronawirusy, którego celem jest wyłowienie do dofinansowania projektów obejmujących prace B+R z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2, jak również poprawy bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparcia jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego.

Efektem prac B+R ma być opracowanie i przetestowanie innowacyjnego rozwiązania (produktu, technologii, usługi) możliwego do wdrożenia w obszarze diagnostyki, terapii i prewencji lub wsparcia funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego z korzyścią dla polskiego społeczeństwa. Konkurs skierowany jest do:

• przedsiębiorstw,
  • konsorcjów przedsiębiorstw,
  • konsorcjów naukowo-przemysłowych (składających się z max. 3 podmiotów, w tym min. 1 przedsiębiorstwa i min. 1 jednostki naukowej).

Liderem w konkursie jest zawsze przedsiębiorstwo.

Budżet konkursu:

Środki przeznaczone na dofinansowanie realizacji projektów wyłonionych w naborze wynoszą 200 000 000 PLN, w tym:

• 75 mln PLN z alokacji dla województwa mazowieckiego,
  • 125 mln PLN z alokacji dla pozostałych województw.

Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi:

• projekty realizowane samodzielnie przez MŚP – od 1 mln PLN do 50 mln euro,
  • pozostałe projekty – od 2 mln PLN do 50 mln euro Poziom dofinansowania dla jednostek naukowych wynosi 100 %.

Nabór wniosków o dofinansowanie odbywa się w okresie 6 maja – 31 grudnia 2020 r. (do godziny 12:00).

Konkurs został podzielony na trzy rundy:

I runda – 6 maja – 5 czerwca 2020 r.

II runda – 6 czerwca – 24 lipca 2020 r.

III runda – 25 lipca – 31 grudnia 2020 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej.

Data dodania:2020-05-07
Agnieszka Garcarek-Sikorska